Експерти прогнозують надлишок нафти на ринку

15 червня 2017, 09:52 | Економіка
фото с glavnoe.ua
Розмір тексту:

Тиск на нафтовий ринок збережеться і в майбутньому році. У 2018 році пропозиція буде, по всій видимості, рости швидше попиту, хоча споживання нафти вперше перевищить 100 млн барелів на добу, повідомило Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) - автономний міжнародний орган в рамках Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), що консультує індустріальні країни з питань енергетики.

Експерти МЕА вважають, що на прогнозовану ситуацію не вплине і рішення країн ОПЕК та інших провідних нафтовидобувних державами про скорочення обсягів видобутку нафти до березня наступного року. Це пов'язано з тим, що видобуток нафти в країнах, що не входять в ОПЕК, в 2018 році, очевидно, подвоїться.

Згідно з прогнозами МЕА, виробництво нафти в цих країнах зросте з 700 тисяч бпррелей на добу в поточному році до 1,5 млн барелів на майбутньому і тим самим злегка перевищить зростання світового попиту на цю сировину.

В результаті глобальні запаси нафти не скоротяться до бажаних обсягів до кінця узгодженого періоду зниження темпів нафтовидобутку, пояснює агентство.

13 країн ОПЕК і ще 11 держав, включаючи Росію, в кінці травня домовилися продовжити термін дії цього періоду, щоб стабілізувати ціни на нафту, які впали з більш ніж 100 доларів за барель в середині 2014 року до менше 30 доларів на початку 2016 року. Після деякого підвищення, ціни на нафту в даний час знову впали нижче 50 доларів за барель. Це викликано бумом виробництва сланцевої нафти в США.

DW.

Джерело: glavnoe.uaДодати коментар
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh:
 Введіть вірну відповідь