Сир спустошить гаманці

19 червня 2017, 13:24 | Економіка
фото с YTPO.ru
Розмір тексту:

З початку року виросли ціни виробників на тверді сири. Дуже скоро те ж саме може статися і в роздрібному продажі. Це пов'язано зі збільшенням вартості сирого молока в кінці минулого року, виправдалися виробники.

Згідно зі звітом Міністерства сільського господарства, вартість сирів зросла більше ніж на 8%. У квітні заводські ціни становили 369,46 руб. за 1 кг, що на 2,8% більше, ніж в березні, і на 8,1% вище, ніж в грудні 2016 р. , Призводять "Известия" дані відомства.

З початку року зростання споживчих цін на сири досяг 2,8%, майже вдвічі перевищивши середню продовольчу інфляцію (за січень - квітень вона склала 1,5%), і 9,7% з травня минулого року. В середньому продукт продавався по 474,74 руб. за кілограм. На думку експертів, зростання цін виробника може вплинути на роздрібні ціни в найближчі місяці.

Вартість сирів на полицях продовольчих магазинів може піднятися на ті ж 8%, припустив президент Національної торговельної асоціації Вадим Зуйков. У зниженні своїх націнок не зацікавлені ні опт, ні роздріб, пояснив він. Однак, щоб згладити подорожчання для споживача, це може статися, тільки якщо продукту на ринку буде стабільно багато або більше, ніж росіяни зможуть купити по піднялася ціною.

Квітневе зростання цін на сир пов'язаний з подорожчанням сирого молока за кілька місяців до цього, зазначив виконавчий директор Національного союзу виробників молока Артем Белов.

"Тенденція зростання цін на сировину спостерігалася з введення санкцій до початку цього року через високий попит", - уточнив він. А зараз ціни стабілізувалися, і плавне подорожчання можливе тільки в межах інфляції.

Раніше стало відомо, що з початку року по середину квітня порівняно з тим же періодом минулого року імпорт сирів з країн далекого зарубіжжя в Росію скоротився на 43,6%. А вітчизняне виробництво сирів зростає: з січня по березень вона збільшилася на 2,2% і соства 105 тис. т, по сирним продуктам - на 6% (56,5 тис. тонн).

Джерело: YTPO.ruДодати коментар
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh:
 Введіть вірну відповідь