Свердловчане за 2016 рік накопичили 3,7 млрд рублів боргів за комуналку

19 червня 2017, 15:58 | Економіка
фото с JustMedia
Розмір тексту:

Для забезпечення своєчасного початку опалювального сезону органам місцевого самоврядування необхідно в найближчі терміни розробити дорожні карти і приступити до погашення боргів перед постачальниками паливно-енергетичних ресурсів. Таке завдання 19 червня перед керівниками територій поставив т.в.о. губернатора Свердловської області Євген Куйвашев.

Темою відеоселектора, участь в якому взяли також голова регіонального МінЖКГ Микола Смирнов, керівник РЕК Свердловської області Володимир Гришанов і представники підприємств паливно-енергетичного комплексу, стала прострочена заборгованість муніципалітетів за спожиті енергоресурси.

Основні причини формування боргу - неплатежі споживачів, високий рівень зносу об'єктів інфраструктури, а також відсутність контролю з боку окремих глав муніципальних утворень за фінансовою дисципліною.

«В області почалася підготовка до нового опалювального сезону. Щоб провести його найбільш ефективно, уникнути зривів і аварій, необхідно вжити комплекс заходів з погашення заборгованості перед постачальниками паливно-енергетичних ресурсів », - підкреслив глава регіону.

Для врегулювання ситуації з боргами і забезпечення своєчасного початку опалювального сезону, зазначив Куйвашев, територіям щорічно надається підтримка з коштів обласного бюджету.

У 2016 році на ці цілі було витрачено 820 млн рублів. За рахунок них було замінено 160 км старих теплових і майже 172 км старих водопровідних мереж, побудовані котельні в Первоуральске, Камишловском і Слободо-Туринському муніципальних районах, проведено капітальний ремонт 7 км теплових мереж, а також відремонтовано 4 км мереж водопостачання та водовідведення.

Не менший обсяг робіт належить виконати і в поточному році. На це в обласному бюджеті передбачено 940 млн рублів. В рамках фінансування планується будівництво нової котельні в Івделі, модернізація магістральних та внутрішньоквартальних теплових мереж в Нижніх Сергій, будівництво зовнішнього газопроводу низького тиску в Нижньої Салде, а також модернізація зовнішніх мереж водопостачання в Дегтярское.

150 млн рублів буде направлено на забезпечення заходів щодо часткового звільнення жителів області від плати за комунальні послуги. Більше половини цих грошей - 99 млн - вже перераховано в муніципальні освіти.

«Ми робимо все необхідне для того, щоб постачальники ресурсів не виробляли відключень, і споживачі отримували комунальні послуги в достатньому обсязі. Вважаю, що і глави муніципальних утворень в своїх територіях повинні працювати більш ефективно і наполегливо щодо зниження розміру заборгованості за спожиті ресурси », - підкреслив Куйвашев.

Особливу увагу в цій роботі, зазначив він, має бути приділена організації системної роботи з населенням.

Як поінформував Микола Смирнов, збирання плати за комунальні послуги з мешканців області за 2016 рік склав трохи більше 93%. Різниця між нарахуваннями і фактичною оплатою ресурсів свердловчанам перевищила 3,7 млрд рублів.

Найбільший приріст заборгованості зафіксований в Ачіте, Березівському міському окрузі, Сисерть (яку традиційно називають «Уральської Рубльовкою»), Шалінському, Североуральском міських округах і Нижньої Салде. Суттєвого зниження боргу вдалося домогтися Кушве і Каменському міському окрузі. У повному обсязі зумів погасити борги перед постачальниками ПЕР Бісертський міської округ.

Заслухавши доповіді представників територій, Євген Куйвашев доручив главам усіх муніципалітетів в найближчі терміни розробити дорожні карти щодо погашення заборгованостей за паливно-енергетичні ресурси і активізувати претензійно-позовну роботу з неплатниками.

«Від цього багато в чому залежить підготовка до зими.

І це не просте запитання - якщо ми цю роботу не проведемо, будуть можливі зриви термінів подачі тепла споживачам. Рекомендую взятися за цю роботу негайно. Початок опалювального сезону - питання вашої персональної відповідальності, і прошу поставитися до нього найуважнішим чином », - підкреслив він.

На завершення зустрічі глава регіону зазначив, що, враховуючи значущість проблеми, наради з питань зниження боргів за ПЕР під його особистим керівництвом будуть проходити в щоквартальному режимі.

Джерело: JustMediaДодати коментар
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh:
 Введіть вірну відповідь