Хліб перевірять по всій Росії

19 червня 2017, 17:07 | Економіка
фото с YTPO.ru
Розмір тексту:

По всій Росії починається масова перевірка якості, що дозволить оцінити специфіку ринку для кожного регіону країни і намітити шляхи розвитку галузі. Дослідженням займеться Мінпромторг РФ спільно з Роскачеством, повідомляє міністерство в понеділок, 19 червня.

"Дослідження пройде за трьома напрямками - на відповідність обов'язковим показниками безпеки, ГОСТам і підвищеним стандартам Роскачества", - йдеться в повідомленні.

"Сучасні економічні реалії підштовхують ринок орієнтуватися вже не тільки на цінову доступність хліба, а й на його споживчі характеристики", - зазначив глава Мінпромторгу Денис Мантуров. За його словами, споживання популярного в Росії продукту за останні 10 років скоротилася на чверть з 66 до 49 кг на людину в рік.

При цьому, вважає міністр, такі дані обумовлені не скороченням доходів населення або дефіцитом хліба, а виключно усвідомленим вибором споживача. "У цьому контексті всеросійське дослідження якості дозволить оцінити специфіку ринку для кожного російського регіону та намітити вектори розвитку галузі", - вказав глава міністерства.

Керівник Роскачества Максим Протасов додав, що дослідження буде представлено по кожному федеральному округу. "Кожен місяць експерти анонімно будуть закуповувати хліб в 5-10 регіонах і локально надавати результати, щоб до кінця року ми змогли проаналізувати ситуацію на ринку всієї країни і створити наочну картину результатів", - повідомив глава Роскачества.

Проект стартує в Центральному федеральному окрузі, де буде закуплено близько 70 найпопулярніших брендів. У дослідження увійдуть зразки, вироблені в Бєлгородської, Брянської, Володимирській, Воронезькій, Іванівській, Калузької, Костромської, Курської, Липецької, Рязанської, Смоленської, Тульської, Ярославської областях і Москві. Результати першого дослідження хліба, виробленого на території ЦФО, будуть оприлюднені на порталі Роскачества вже до середини липня.

У кращих вітчизняних лабораторіях зразки досліджують по 50 показникам якості і безпеки. Хліб перевірять на наявність пестицидів, фосфатів, слідів картопляної хвороби, вивчать такі фізико-хімічні параметри, як вологість, зольність (кількість мінеральних речовин, що містяться в борошні - ред. ), Кількість клейковини. Дослідження виявить "натуральність" продукту, т.

експерти дізнаються, які штучні добавки і замінники застосовувалися при виробництві хліба.

Як зазначає "Фінансова газета", зараз великі виробники хлібобулочних виробів зазнають втрат через повернень ритейлерами непроданої продукції. Повернення хліба пов'язують зі значним зменшенням попиту на нього. У нинішньому квітні Росспоживнагляд підтримав введення на законодавчому рівні заборони на повернення непроданого хліба або інших продуктів з вичерпаним терміном придатності виробнику.

Джерело: YTPO.ruДодати коментар
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh:
 Введіть вірну відповідь