Росіяни ризикують не дожити до пенсій

14 листопада 2017, 22:28 | Економіка
фото с YTPO.ru
Розмір тексту:

Якщо уряд втілить цю ініціативу в життя, до багато жителів країни просто не встигнуть вийти на заслужений відпочинок. Такої думки дотримуються експерти. Оскільки в найближчі роки Росії загрожує серйозна демографічна криза, влада шукає різні варіанти компенсації працездатного населення, проте всі вони навряд чи сподобаються громадянам. Глава центру врегулювання соціальних конфліктів Олег Іванов виділив два способи вирішити проблему - підвищити пенсійний вік або завести в країну мігрантів.

За його словами, іншого вибору у чиновників просто немає, і залучення пенсіонерів до праці, на його погляд, свідчить про швидке підвищення пенсійного віку. У свою чергу гендиректор комунікаційної агенції Actor Дмитро еловской вважає, що озвучена ідея виглядає пустою формальністю, оскільки при нинішніх пенсіях літні громадяни і так змушені працювати. При цьому на ділі уряд навіть не індексує робочим пенсіонерам виплати. "Залучення до підприємницької діяльності і зовсім викликає посмішку. Уряд зробив все, щоб відбити бажання займатися підприємництвом у більш молодих і тепер сподівається, що йому повірять люди похилого віку? ", - сказав еловской в ??бесіді з Ura. ru. До тих пір, поки в країні не буде прийнята чітка економічна політика, в якій приватному бізнесу буде відведена ясна роль, подібні ініціативи не принесуть нічого доброго. Більш ймовірно, що ідею використовують для звітності. Генеральний директор Інституту регіональних проблем Дмитро Журавльов і зовсім впевнений, що повернення пенсіонерів на робочі місця - це те, про що насправді мріють в ПФР. Він пояснив, що при такій моделі росіяни просто не доживуть до виходу на пенсію. "Картинка вимальовується чудова: старі будуть, як мухи, помирати прямо на роботі", - сказав Журавльов. При цьому він зазначив, що в регіонах живе велика кількість безробітних людей в самому розквіті сил, яким просто ніде працювати. Але уряд чомусь хоче саме літніх змусити «орати до самої смерті".

Ще одне питання - куди працевлаштовувати пенсіонерів. "Будь-кому зрозуміло:

не можна, наприклад, стару людину підпустити до домні, краще відразу підірвати завод", - підвів підсумок Журавльов.

Раніше стало відомо, що Мінекономрозвитку прогнозує скорочення працездатного населення до 2020 року на 3,1 млн осіб - до 80,6 млн. Одним з варіантів вирішення проблеми розглядається повернення до роботи літніх і інвалідів. Планується, що зайнятість пенсіонерів будуть стимулювати через професійне навчання і розвиток інституту наставництва. Для інвалідів готуються вдосконалити механізм квотування робочих місць.

Джерело: YTPO.ruДодати коментар
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh:
 Введіть вірну відповідь