Тимчук розкрив деталі проекту закону про деокупацію Донбасу

19 червня 2017, 16:41 | Україна
фото с Odessa Daily
Розмір тексту:

Українська армія зможе використовуватися для звільнення окупованих росіянами територій без юридичного стану війни, пояснив нардеп.

Законопроект про відновлення суверенітету України над ОРДЛО передбачає заміну антитерористичної операції на військову. Про це на своїй сторінці в Facebook написав народний депутат з фракції "Народний фронт", член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Дмитро Тимчук.

"Відбулося засідання робочої групи з доопрацювання законопроекту" Про особливості державної політики щодо відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей України ", раніше анонсованого секретарем РНБО Турчиновим ... Робота над законопроектом закінчується (йде узгодження деяких деталей), незабаром побачимо його в Раді ", - повідомив Тимчук.

За його словами, проект закону, по суті, пропонує замінити существуюзій формат операції "військовий операцією, якою керує не СБУ (як зараз в режимі АТО), а Оперативним штабом".

"Загальне керівництво Оперативним штабом здійснюватиме президент як Верховний головнокомандувач, з питань оборони також керівництво здійснює Генштаб. Президенту надається право, як вирішувати питання використання сил і засобів ЗСУ в операції, так і залучати інші силові структури, але під загальним керівництвом військових ", - повідомив нардеп.

Всі нинішні між цивільними та військовими адміністрації або військові адміністрації, як зазначив Тимчук, також будуть "замикатися" на Оперативному штабі.

"Нинішня" де-факто війна без війни де-юре "- і є суть путінської" гібридної агресії ". На ці реалії ми знайшли не менш "гібридний відповідь" у вигляді даного законопроекту, коли українська армія може використовуватися для звільнення окупованих росіянами територій без юридичного стану війни з РФ ", - пояснив Тимчук.

За його словами, останньою краплею став "фактичний зрив Москвою Мінського процесу, коли з початку 2017 р Росія визнала" документи "" ЛДНР ", ввела в окупованих районах Донбасу" рублеву зону ", загребла українські підприємства під виглядом" націоналізації ".

"Ці кроки росіян змушують нас форсувати питання визнання даних територій окупованими. і переформатувати АТО, оскільки поняття деокупацію і антитерористичної операції несумісні ", - пояснив нардеп.

Також, за його словами, законопроект дозволяє вводити воєнний стан на розсуд президента України.

Нардеп підкреслив, що прийняття даного законопроекту ні в якому разі не означатиме відмову України від Мінських домовленостей.

"Україна, як і раніше, робить ставку на політико-дипломатичний спосіб вирішення конфлікту на Донбасі.

Однак захистити себе і примушувати будь-якими шляхами Росію до виконання Мінська - наше святе право і обов'язок ", - зазначив Тимчук.

Нагадаємо, робота над законопроектом "Про особливості державної політики щодо відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованою територією Донецької та Луганської областей України" незабаром буде завершена, розповіла перший віце-спікер парламенту Ірина Геращенко.

Голова постійної делегації України в ПАРЄ, народний депутат Володимир Ар'єв також підтримав зміну формату військової операції на Донбасі.

За матеріалами: segodnya.uaДодати коментар
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh:
 Введіть вірну відповідь