Програму Доступні ліки підтримує кожна третя аптека в країні

19 червня 2017, 19:41 | Україна
фото с Odessa Daily
Розмір тексту:

Уже понад 1 млн громадян України скористалися програмою "Доступні ліки" і отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету II типу, бронхіальної астми безкоштовно або з незначною доплатою.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

До програми приєдналися вже 6 тис. аптек.

"Це означає, що в кожній третій аптеці в Україні пацієнти можуть отримати ліки за рецептом від лікаря від серцево-судинних захворювань, діабету II типу або бронхіальної астми, що входять в програму, безкоштовно або з незначною доплатою", - йдеться в повідомленні.

Аптеки вже відпустили ліки по 1,4 млн рецептів і отримали відшкодування в розмірі 67 млн ??грн, що становить 13,5% від загальної суми виділених на програму коштів.

Проаналізувавши звітні дані Міністерства охорони здоров'я зробило рейтинг регіонів за основними показниками реалізації програми (кількість аптек, які беруть участь в програмі, використані кошти, виписані рецепти, відшкодовані кошти, кількість осіб, які отримали ліки і т.

Лідерами програми поки є Вінницька, Львівська, Дніпропетровська, Івано-Франківська і Харківська області. Стабільно програма працює у Волинській, Житомирській, Тернопільській і Черкаській областях. У травні активно включилися Київ, Київська та Херсонська області. Гірше програма працює в Чернівецькій, Миколаївській та Луганській областях.

Вінницька, Кіровоградська, Чернігівська, Харківська та Тернопільська області знаходяться на першому місці за кількістю використаних коштів за програмою. Стабільно використовують кошти Запорізька, Волинська, Хмельницька і Полтавська області.

Аутсайдерами в цьому списку є Донецька, Закарпатська, Миколаївська та Сумська область.З 1 липня 2017 Міністерство охорони здоров'я оновить реєстр референтних цін, що дозволить з серпня приєднається до програми новим виробникам ліків. Зараз в реєстрі доступних ліків представлені 35 фармкомпаній: 20 європейських, 15 українських і 2 світових.

Нагадаємо, 1 квітня 2017 року Україна стартувала програма "Доступні ліки", за допомогою якої кожен українець може безкоштовно або з незначною доплатою отримати ліки в трьох категоріях: серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма і діабет другого типу. Ліки можна отримати тільки по правильно виписаним рецептом.

Джерело: Odessa DailyДодати коментар
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh:
 Введіть вірну відповідь