Точка зору: маніпуляція ненавистю - нова технологія Кремля

20 березня 2017, 20:53 | Політика
фото с glavnoe.ua
Розмір тексту:

Цю стихію неможливо підпорядкувати, її можна лише очолити і направити. І глобальний результат для української державності буде залежати від того, проти кого буде спрямована ця сила.

Люди не можуть довго носити гострі емоції всередині себе, для збереження здоров'я психіки ці емоції потрібно вихлюпувати. І якщо «підказати» людям «правильний» об'єкт для ненависті - більшість несвідомо включиться і направить свою енергію проти призначеного ворога.

Сьогодні ми бачимо, як Кремль намагається використовувати енергію ненависті українців в своїх інтересах і перенаправити її з себе на українську владу і всередину суспільства. Якщо вийде змусити українців ненавидіти один одного - Україна завалиться. Спочатку морально, а потім - і фізично.

Кожному з нас кремлівські технологи через ЗМІ, підконтрольних українських політиків, інтернет-ботів і «корисних ідіотів» намагаються вселити кілька ключових тез.

«Внутрішній ворог гірше зовнішнього». Історія знає дуже хороший приклад такого підходу - заклики більшовиків до солдатів повернути багнети проти власної держави і перетворити імперіалістичну війну в громадянську. Результат - довгі роки хаосу, мільйони вбитих і закатованих, злидні і голод.

Німецька сторона максимально сприяла більшовикам в їх розкладає діяльності абсолютно так само, як сьогодні Кремль сприяє в цьому українським «патріотам». Для Москви перетворення нашої війни за незалежність в громадянську - ідеальний спосіб знищення України.

Крім того, там розраховують, що принцип «ворог мого ворога - мій друг» спрацює, і багато хто віддасть перевагу піти на союз з Росією, аби позбутися влади «внутрішнього ворога».

«У війні винні київська влада, які наживаються на ній». Але в історії не існує прикладів, коли уряд починав би війну на своїй території з метою збагачення.

Найбільш ефективне збагачення - це виробництво товарів, послуг і торгівля ними, без бар'єрів і кордонів. Якщо згадати, скільки власності віджата на Донбасі у тих, хто сьогодні наближений до влади, то повірити в таку версію може тільки абсолютно відірваний від реалій людина.

Для Кремля впровадження такої тези в свідомість українців дозволить перекласти провину за агресію з себе на українських політиків, а в майбутньому - створити умови для безболісної і швидкої інтеграції України в російський простір.

«Менти» - вороги народу, а СБУ - зрадники і хабарники ». Два силових стовпи, на яких тримається держава - головний фактор, який дозволить Кремлю підірвати нас зсередини. Вони - уособлюють собою державну владу і її силу.

Якщо вийде налаштувати громадян проти силових структур і делегітимізуватиме їх - це буде означати фактичне виступ українців проти власної держави та її інститутів. А далі - повний розрив між державою і суспільством, крах державності і знищення України.

«Сепаратисти чесніше, тому що щире». Цією тезою нам намагаються показати, що є речі, в яких сепаратисти краще, ніж власна влада.

Остання спецоперація, проведена руками Олександра Ходаковського, показала, що для підвищення градуса ненависті, підозрілості і нетерпимості всередині українського суспільства починають використовуватися такі інструменти, як звинувачення представників держави в зраді, лицемірстві та брехні.

Тепер нам слід очікувати валу дезінформації проти українських політиків, військових, правоохоронців, волонтерів та добровольців, тобто тих, хто перебуває на вістрі боротьби і є лідируючою силою в суспільстві.

«Скинути владу можна тільки силою". Це - ключовий і вічний тезу, який буде впроваджуватися в нашу свідомість незалежно від того, які люди і політичні сили виявляться при владі.

Навіть якщо на наступних виборах прийдуть зовсім інші люди - дії Кремля не зміняться. Поміняються лише «причини», за якими люди повинні взяти в руки зброю і повалити владу.

Більш того, проросійські політики і популісти будуть набагато зручнішими для реалізації кремлівських планів. Підняти Майдан проти них буде набагато легше, ніж проти сьогоднішньої влади, яка не ідеальна, часто помиляється, але, тим не менш, вчиться і потихеньку рухає Україну вперед.

Таким чином, впроваджуючи в нашу свідомість кілька ключових тез, кремлівські технологи поступово повертають вектор ненависті українців в напрямку власної держави і влади.

Ми можемо спостерігати це кожні 2-3 тижні у вигляді спеціальних інформаційних операцій, «підривають» суспільство. І під час кожної з них ключовим стає один з вищевикладених тез.

Проблема в тому, що жодна людина, жодне суспільство не здатне проігнорувати подібні атаки:

ми змушені відволікатися від зовнішнього ворога і перемикатися на пошук внутрішнього - проводити розслідування, обговорювати вкидання в ЗМІ і соцмережах, емоційно реагувати і направляти свою ненависть всередину суспільства.

Єдиний рецепт протидії, який можна дати в такому випадку - усвідомлюючи принципи, закономірності та цілі інформаційних операцій підходити до оцінки ситуації технологічно і беземоційно.

У нас є мета, є завдання, є бачення результату, якого ми хочемо домогтися. І ніякі спецоперації противника не повинні нас відволікати від обраного шляху.

Дмитро Бачевский Оригінал.

Джерело: glavnoe.uaДодати коментар
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh:
 Введіть вірну відповідь