Київ відповів на ультиматум Угорщини щодо освітнього закону

14 лютого 2018, 18:43 | Політика
фото с glavnoe.ua
Розмір тексту:

Міністр освіти України Лілія Гриневич на засіданні уряду прокоментувала вимоги Будапешта про додаткові мовних поступки угорської меншини.

Як передає Європейська правда, Гриневич звинуватила главу МЗС Угорщини Петера Сийярто в поширенні маніпулятивних заяв.

Зокрема, Сийярто висунув умову для припинення блокування Будапештом співпраці між Україною і НАТО.

За словами Сийярто, для скасування угорського вето Україна повинна виконати всі приписи Венеціанської комісії і утриматися від реалізації Закону про освіту до тих пір, поки не дійде згоди з національними меншинами, включаючи угорське.

Гриневич повідомила, що МОН вже початок виконання рішення Венеціанської комісії, щоб привести закон "Про освіту" у відповідність з нормами Ради Європи. Зате угорська сторона, за її словами, вимагає від Києва додаткових поступок.

"Маніпуляції та шантаж з боку Угорщини, яка блокує засідання Комісії Україна-НАТО, полягають в тому, що нас змушують зупинити імплементацію закону. Такого немає в рекомендаціях Венеціанської комісії ", - заявила вона.

Гриневич додала, що угорська меншина відмовилося від консультацій щодо мови освіти, які були заплановані на 14 лютого.

У свою чергу, прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Україна завжди буде забезпечувати права нацменшин, але пріоритетом номер один буде розвиток української мови.

"Це не дискусійне питання. Ми не сприймаємо і ніколи не сприймемо ніякої агресії і тиску ", - сказав Гройсман.

Після цього обговорення уряд схвалив законопроект про виконання однієї з рекомендації Венеціанської комісії - про продовження періоду введення мовної норми на три роки, до 2023 року.

При цьому Гриневич зазначила, що мова не йде про відмову від виконання норм закону про переведення навчання на українську мову.

Раніше Угорщина застосувала право вето і заблокувала зустріч комісії Україна-НАТО, яка повинна була відбутися 14 або 15 лютого. Через позицію Будапешта свій візит до штаб-квартири НАТО в Брюсселі скасував міністр оборони України Степан Полторак.Будапешт зайняв жорстку позицію щодо української реформи освіти, яка на його думку, ущемляє права угорської меншини здобувати освіту угорською мовою.

Глава зовнішньополітичного відомства Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт буде блокувати подальше зближення України з ЄС, а також співпраця по лінії НАТО. Блокування буде здійснюватися до того моменту, поки Україна не скасує деякі норми освітньої реформи.

За словами генсека НАТО Йенса Столтенберга, в рекомендаціях Венеціанської комісії є можливе рішення українсько-угорського конфлікту з приводу мовної статті.

Джерело: glavnoe.uaДодати коментар
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh:
 Введіть вірну відповідь