Посол: Угорщина дратує НАТО не менше, ніж Україна

14 лютого 2018, 18:55 | Політика
фото с glavnoe.ua
Розмір тексту:

Посол України при НАТО Вадим Пристайко заявив, що вето Угорщини на співпрацю Альянсу з Україною дратує країни-члени не менш, ніж саму Україну.

Про це Пристайко заявив, коментуючи угорське вето на співпрацю України з НАТО і відповідний ультиматум щодо його зняття.

"Я сподіваюся, що спільними зусиллями нам вдасться вирішити проблему з Угорщиною, яка дратує НАТО не менше, ніж саму Україну. 11 послів НАТО направили угорському колезі лист, в якому вони висловили нерозуміння, як можна зловживати принципом консенсусу в такій організації, як НАТО ", - цитує Пристайко Європейська правда.

На думку Пристайко, ультиматум угорської сторони щодо розблокування співпраці з НАТО є незавуальованою тиском. Він нагадав, що Кабмін сьогодні підтримав пропозицію відсунути реалізацію мовної статті закону з 2020 року на 2023.

"Це частина тих поступок, які ми хочемо зробити нашим угорським колегам з метою врегулювання ситуації", - сказав Пристайко.

Посол підкреслив, що скасування зустрічі Комісії Україна-НАТО не означає, що не відбувається контактів по військовій лінії. Наступна зустріч міністрів оборони запланована на червень, і Пристайко висловив надію, що вона відбудеться. Також він упевнений, що в квітні відбудеться засідання Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ.

Раніше Угорщина застосувала право вето і заблокувала зустріч комісії Україна-НАТО, яка повинна була відбутися 14 або 15 лютого. Через позицію Будапешта свій візит до штаб-квартири НАТО в Брюсселі скасував міністр оборони України Степан Полторак.

Будапешт зайняв жорстку позицію щодо української реформи освіти, яка на його думку, ущемляє права угорської меншини здобувати освіту угорською мовою.

Глава зовнішньополітичного відомства Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт буде блокувати подальше зближення України з ЄС, а також співпраця по лінії НАТО. Блокування буде здійснюватися до того моменту, поки Україна не скасує деякі норми освітньої реформи.

За словами генсека НАТО Йенса Столтенберга, в рекомендаціях Венеціанської комісії є можливе рішення українсько-угорського конфлікту з приводу мовної статті.12 лютого Сийярто висунув умову для припинення блокування Будапештом співпраці між Україною і НАТО.

За словами венгерсокого міністра, для скасування вето Україна повинна виконати всі приписи Венеціанської комісії і утриматися від реалізації Закону про освіту до тих пір, поки не дійде згоди з національними меншинами, включаючи угорське.

Міністр освіти України Лілія Гриневич звинуватила Сийярто в поширенні маніпулятивних заяв і шантажі.

Джерело: glavnoe.uaДодати коментар
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh:
 Введіть вірну відповідь