Ідея миротворчої місії ООН в Україні набирає прихильників

14 лютого 2018, 19:58 | Політика
фото с glavnoe.ua
Розмір тексту:

Присутність миротворчого контингенту ООН на сході України може підготувати грунт для проведення місцевих виборів протягом року, переконані автори нової доповіді.

Спецпосланець США по Україні Курт Волкер виступив за відправку миротворців в країну ще кілька місяців тому. Російський президент Володимир Путін згодом дав зрозуміти, що може підтримати ідею розміщення невеликого контингенту.

Нова доповідь, підготовлений за дорученням колишнього глави НАТО Андерса Фог Расмуссена, який тепер є радником українського президента, закликає відправити у країну 20 000 військовослужбовців, з країн, які не перебувають в НАТО, в першу чергу зі Швеції. Є надія, що розміщення такого контингенту дозволить провести місцеві вибори на сході України протягом року, що є одним з ключових положень Мінських угод від 2015 року.

Доповідь буде представлений представникам усіх боків на Мюнхенській конференції безпеки, яка пройде на цьому тижні. Перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Олександр Хуг в інтерв'ю «Голосу Америки» з ентузіазмом відгукнувся про доповідь.

«Це питання готовності тих, в чиїй владі покласти край цьому конфлікту. Слід вітати будь-які додаткові заходи, які будуть цьому сприяти, в тому числі подальший моніторинг, але також і будь-які інші інструменти. Що стосується потенційної місії ООН в східній Україні, то це питання має вирішувати Рада Безпеки ООН », - сказав Хуг.

ОБСЄ відзначає ескалацію конфлікту в перші тижні 2018 року: в один із днів було зафіксовано до 1000 порушень режиму припинення вогню.

За словами Хуга, що працюють в країні 700 цивільних спостерігачів часто стикаються з перешкодами, що заважають їм виконувати свою роботу на лінії фронту.

«Це робиться за допомогою пасивних перешкод, мінних загороджень та інших фізичних перешкод на нашому шляху, що не усуваються і являють собою порушення Мінських домовленостей. Однак також спостерігається активне втручання в роботу наших патрулів. Нас зупиняють на контрольно-пропускних пунктах і не пускають далі, нас залякують, а в найсерйозніших випадках нам загрожують і застосуванням вогню », - розповів він.

З квітня 2014 року на сході України загинуло понад 10000 чоловік. При цьому, за словами Хуга, більшість мирних жителів не схвалюють ні сам конфлікт, ні його цілі.

«Той факт, що до 40 000 українців щодня перетинають цю лінію в обох напрямках, дуже обнадіює. Зазвичай лінія контакту є і лінією розділу. Але не у випадку з даними конфліктом. У них в голові цієї лінії немає, це трагічна реальність на місці подій.

Вважаю, з точки зору мирних громадян, які несуть на своїх плечах тягар цього конфлікту, діалог необхідний, і вони висловлюють це кожен день ».

Високопоставлені представники Росії, України, Німеччини та Франції (так званої «нормандської четвірки») обговорять конфлікт на полях Мюнхенської конференції, яка розпочнеться 16 лютого. Росія, будучи постійним членом Ради Безпеки, може накласти вето на будь-яку ініціативу відправки миротворчої місії в країну.

Джерело: Голос Америки.

Джерело: glavnoe.uaДодати коментар
:D :lol: :-) ;-) 8) :-| :-* :oops: :sad: :cry: :o :-? :-x :eek: :zzz :P :roll: :sigh:
 Введіть вірну відповідь