Image default
Без категорії

Китай починає будівництво п’ятого ракетного стартового майданчика

Китаю приступив до реалізації амбітного плану будівництва п’ятого ракетної стартового майданчика в рамках довгострокових завдань щодо нарощування космічної інфраструктури для задоволення потреб очікуваного буму комерційних місій. Як повідомляє Reuters, він, а також командний центр та складально-випробувальний комплекс будуть збудовані в місті Нінбо у повіті Сяншань східної китайської провінції Чжецзян.
Уряд провінції інвестує в проєкт 20 млрд юанів ($3 млрд) у 2021-2025 роках. Центр зможе виконувати 100 місій на рік.
Місцеві ЗМІ зазначають, що Сяншань має сприятливу широту для запусків ракет, у порівнянні з мисом Канаверал, де знаходиться Космічний центр Кеннеді у Флориді.
У найближчі п’ять-десять років Китай запланував створити величезні угруповання комерційних супутників, які зможуть пропонувати різні послуги – від високошвидкісного Інтернету для літаків до відстеження поставок вугілля.
Щоб задовольнити попит на запуски, Китаю доведеться будувати ракети більшого розміру, які зможуть нести більше супутників, або будувати більше стартових майданчиків, або і те, і інше. Наразі у Китаю є чотири пускові майданчики – три на суші і одна на південному острові Хайнань.
За минулий рік Китай запустив 39 місій, в тому числі безпілотний зонд на Марс. За повідомленнями державних ЗМІ, в цьому році очікується понад 40 запусків.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy