Image default
Без категорії

Китайці створили робота з полімерів для занурення на дно Маріанської западини

Про це розповідається в статті Nature. 

За словами конструкторів, ідея була підказана морськими слимаками, найбільш глибоководними з відомих риб. Зокрема, кості черепа цих тварин зростаються одна з одною, що дозволяє йому легко деформуватися, підлаштовуючись під тиск середовища.

Робот нагадує помісь летючої риби зі скатом: з боків м’якого тіла розкинуті м’які плавники, ззаду звивається довгий гнучкий хвіст. Загальна довжина апарату становить близько 22 сантиметрів, а “розмах крил” – 28 сантиметрів. Полімерні «м’язи» знаходяться в місцях їх з’єднань з тулубом; самі плавники виконані з тонкої мембрани, що і дозволяє їм відштовхуватися від води. Вони не можуть забезпечити швидкісне переміщення, але це не так вже й важливо: головне – робот легко переносить будь-який тиск на глибині.

Випробування пристрою, проведені спершу в лабораторії, під тиском, а потім в озері глибиною до 70 метрів і в Південно-Китайському морі, де він зміг переміщатися на глибині понад 3200 метрів підтвердили якості  робота.

Випробувань апарату у Маріанській западині морі поки не проводили.

 

Підписуйтеся на наш телеграм-канал Новини Еспресо

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy