Image default
Без категорії

Найбільший акціонер китайської Tencent продав акцій на майже $15 млрд

Найбільший акціонер китайської інтернет-корпорації Tencent нідерландський інвестфонд Prosus оголосив 7 квітня про продаж акцій компанії на загальну суму $14,7 млрд. Про це пише Коммерсант.
Prosus продала 192 млн акцій Tencent, що відповідає 2% всіх акцій компанії. Тим самим частка інвестфонду знизилася з 30,9% до 28,9%, але він все одно залишається найбільшим акціонером Tencent.
Загалом уся частка, яка належить інвестфонду, оцінюється в $239 млрд. Prosus пообіцяв у найближчі три роки більше не продавати акції Tencent.
Інвестфонд Prosus було створено в 2019 році, для цього були об’єднані всі зарубіжні інтернет-активи південноафриканського холдингу Naspers, який володіє частками в безлічі компаній по всьому світу, що спеціалізуються на онлайн-платежі, торгових платформах в інтернеті, онлайн-сервісах доставки їжі і товарів, в соцмережах і т.п.
У Tencent Naspers інвестував загалом $32 млн ще в 2001 році.
Prosus планує направити виручені в результаті цієї операції кошти на інвестиції в нові зростаючі інтернет-корпорації.
Угода збільшує резерви готівки Prosus майже в чотири рази – з $4,6 млрд, якими компанія володіла на кінець вересня.
«У групи є деякі по-справжньому цікаві інвестиції в індійський сектор онлайн-торгівлі, так що, можливо, частина капіталу буде спрямована саме туди», – зазначає старший фахівець з управління активами компанії Sanlam Private Wealth Нік Кунце.
Це найбільший випадок так званої пакетної угоди – продажу, зазвичай приватного, великого пакета акцій. За даними Refinitive, раніше найбільшим прикладом була інша продаж Naspers частки в Tencent: в 2018 році вона продала 2% за $9,8 млрд.
Як повідомлялося, студія Tencent стала найбільшим у світі розробником мобільних ігор.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy