Image default
Без категорії

В Україні колосальний профіцит електроенергії – голова НКРЕКП

На українському ринку електроенергії сформувався серйозний профіцит, в результаті чого виробникам доводиться продавати її дешевше від собівартості. Про це заявив голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, (НКРЕКП) Валерій Тарасюк сказав в етері програми «Свобода слова» на ICTV.
«Зараз в нас колосальний профіцит електроенергії. У нас висока водність: багато електроенергії виробляє «Укргідроенерго». Працює багато блоків атомних електростанцій. Працюють на повну потужність виробники електроенергії з відновлюваних джерел. Сонце світить, а споживання якраз не таке високе, тому зараз імпорт просто не потрібен з технічної точки зору. Його обсяги були мізерними», – заявив Тарасюк.
Він додав, що ціни на електроенергію «просіли» і є нижчими від собівартості її виробництва. Взимку навпаки спостерігалося зростання цін через дефіцит.
«Через профіцит електроенергії зараз складний час для виробників і непоганий час для непобутових споживачів», – відзначив голова НКРЕКП.
Тарасюк не виключає, що восени Україна може знову дозволити імпорт з Росії та Білорусі, якщо виникне дефіцит. За його словами, НКРЕКП буде слідкувати за станом накопичення вугілля на складах ТЕС, «щоб не повторилася ситуація, яку ми мали взимку».

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy