Image default
Економіка Політика

Асоціація «М’ясної галузі» просить повернути ставку ПДВ у 20% на живих свиней та ВРХ

Асоціація «М’ясної галузі» опублікувала відкрите звернення представників м’ясної галузі України до президента, голови Верховної Ради (ВР) та народних депутатів про стримання росту цін на м’ясо для населення та недопущення проявів податкової дискримінації при формуванні механізму оподаткування. Також Асоціація розпочала збір підписів на підтримку законопроєкту, який відновлює ставку податку на додану вартість (ПДВ) на живих свиней та велику рогату худобу (ВРХ) на рівні 20%. Про це повідомляє пресслужба Асоціації. 
Представники м’ясної галузі пояснюють, що через зменшення ставки ПДВ лише на живих свиней та ВРХ, ціни для споживачів на червоне м’ясо та вироби з нього збільшилися на 6-10% за перші три місяці дії закону про зміни щодо ставки ПДВ на операції з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції (№1115-ІХ).
«Зниження ПДВ на живих тварин не тільки не привело до зниження закупівельних цін для м’ясопереробних підприємств, а навпаки: м’ясокомбінати змушені доплачувати різницю ПДВ, що і призводить до збільшення ціни для рітейлу, а відтак і для споживачів», – підкреслили в асоціації.
Там додають, що Україна може втратити до 20 млрд грн ПДВ щороку через тіньові оборудки, які до того ж збільшують кількість фальсифікату. Через це, вважають в асоціації, кінцевий споживач повинен обирати: купувати м’ясо від легальних переробників дорожче на 6-10% або м’ясо за меншою ціною у нелегального бізнесу, наражаючи себе на ризик придбати фальсифікат.
Зазначається, що в Раді вже зареєстровані два законопроєкти, спрямовані на виправлення ситуації. Мова йде про законопроєкт №5425 – про відновлення ставки ПДВ 20% на тваринницьку продукцію згідно та законопроєкт №5425-1 – про відновлення ставки ПДВ 20% на всю аграрну сировину. 

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy