Image default
Економіка Політика

«Азовсталь» виграла у податківців судовий спір на 323 млн грн

Донецький окружний адмінсуд задовольнив позов ПрАТ «Металургійний комбінат «Азовсталь» до Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків (справа №200/12446/19-а) та скасував податкове повідомлення-рішення, яким зменшено суму бюджетного відшкодування з ПДВ на 215,7 млн грн та нарахована штрафна санкція у розмірі 107,8 млн грн. Про це повідомляє Finbalance.
Згідно з судовими матеріалами, один з епізодів претензій податківців до «Азовсталі» стосувався можливого заниження бази оподаткування операцій з постачання продукції на території України за цінами, що є нижчими її собівартості, в результаті чого занижено ПДВ на 94,85 млн грн. Йшлося про операції «Азовсталі» з юридично залежними/пов’язаними контрагентами-покупцями. Як констатується, «Азовсталь» не заперечувала факт юридичної залежності/пов’язаності з вказаними контрагентами.
Разом з тим, Донецький окружний адмінсуд звернув увагу, що податковий орган «не проводив порівняльного аналізу цін при реалізації ПрАТ «МК «Азовсталь» продукції власного виробництва, а тільки виходив з собівартості такої продукції».
Суд зазначив, що «не вважає однозначним» висновок податківців, що економічно обґрунтованою звичайною ціною у підприємств-виробників є фактична собівартість, а відтак продаж позивачем продукції за ціною, нижчою собівартості, не можна розглядати операцією поза межами господарської діяльності позивача.
Cуд врахував лист держпідприємства «Укрпромзовнішекспертиза» №458 від 03.03.2020, згідно з яким ціни позивача не були нижчими кон’юнктури ринку за період листопад 2018 року – березень 2019 року. Суд констатував, що «зі співставлення цін ПрАТ «МК «Азовсталь» на металургійну продукцію з даними середнього розрахункового рівня цін виробників ДП «Укрпромзовнішекспертиза», яке зроблено судовим експертом, вбачається, що ціни ПрАТ «МК «Азовсталь» є вищими за середній розрахунковий рівень цін по всій номенклатурі товарів».
«Суд вважає безпідставним та таким, що не ґрунтується на нормах законодавства висновок відповідача про заниження ПрАТ «МК «Азовсталь» ПДВ на загальну суму 94 469 434 грн», – йдеться в судовому рішенні від 07.04.2021.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy