Image default
Економіка Політика

Чехія просить країни ЄС вислати “хоча б по одному” російському дипломату – ЗМІ

КИЇВ. 8 травня. Прем’єр-міністр Чехії Андрій Бабіш попросив країни Європейського союзу вислати “хоча б по одному” російському дипломату в знак солідарності з Прагою. Про це повідомляє газета Mlada fronta DNES, інформує Деталі
За даними видання, з таким проханням чеський прем’єр звернувся під час неформальної зустрічі європейських лідерів в португальському місті Порту.
“Європа не може змиритися з такими діями (Росії). Ми повинні розуміти, що коли атакують одну державу-члена (Євросоюзу), атакують всіх”, – зазначив Бабіш.
Як відзначив Бабіш, учасники зустрічі також висловилися за кращу координацію спільних дій щодо цього інциденту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Росії показали список “недружніх країн”, у якому є Україна: чи несе він загрозу, розповів колишній голова МЗС
Конфлікт між Чехією та Росією
17 квітня влада Чехії заявила, що Москва причетна до вибухів на складах боєприпасів в Врбетіце в 2014 році, де загинули двоє людей, і вислала 18 російських дипломатів, яких назвали співробітниками російських спецслужб.
МЗС РФ висловив Празі рішучий протест і також оголосив 20 співробітників посольства Чехії в Москві персонами нон грата.
На тлі цього дипломатичного скандалу чеська влада звернулася з проханнями до партнерів по ЄС і НАТО проявити солідарність.
Так, 22 і 23 квітня про підтримку Чехії заявили Словаччина, Литва, Латвія і Естонія.
Словаччина вислала трьох російських дипломатів, Латвія і Естонія по одному, Литва – двох.
28 квітня МЗС РФ повідомило про висилку в якості заходів трьох співробітників посольства Словаччини, двох дипломатів Литви і по одному представнику посольств Латвії та Естонії.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy