Image default
Економіка Суспільне

Економіка Китаю виросла на 18,3% за І квартал

За даними Національного статистичного бюро Китаю, ВВП КНР за перші три місяці року виріс на 18,3% в порівнянні з минулим роком. Як повідомляє CNBC, аналітики очікували, що зростання складе 19%.
Зростання було викликане скороченням в І кварталі минулого року, коли економіка скоротилася на 6,8% в розпал внутрішнього спалаху COVID-19. Китай був першою країною, яка зіткнулася з цією хворобою, однак до ІІ кварталу минулого року економіка повернулася до зростання.
За даними статистичного бюро, в І кварталі ВВП збільшився на 10,3% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року.
Китай також повідомив, що в березні роздрібні продажі виросли на 34,2%, перевищивши очікування зростання в 28%.
Промислове виробництво зросло на 14,1% в березні, не виправдавши прогнозів аналітиків Reuters про зростання на 17,2%.
Статистичне бюро попередило, що поширення COVID-19 в усьому світі і «міжнародний ландшафт ускладнюється високою невизначеністю і нестабільністю».
«Фундамент для відновлення країни ще належить зміцнити, і давні структурні проблеми залишаються помітними разом з новими ситуаціями і проблемами, що виникають в результаті розвитку», – заявило бюро.
За офіційними даними, в березні рівень безробіття в містах знизився до 5,3%, але серед молоді Китаю в віці від 16 до 24 років він залишився високим – 13,6%.
Нагадаємо: експерти раніше спрогнозували, що валовий внутрішній продукт Китаю може вирости на 8-9% в 2021 році,
Як повідомлялось, аналітики вважають, що Китай має намір обігнати Сполучені Штати і стати найбільшою у світі економікою на кілька років раніше, ніж очікувалося, через пандемію коронавірусу. 
США повідомили, що ВВП у 2020 році скоротився на 2,3% до $20,93 трлн в доларовому вираженні. Китай, навпаки, заявив, що його ВВП збільшився на 2,3% минулого року до $14,7 трлн. Таким чином, економіка Китаю відстає від американської всього на $6,2 трлн в порівнянні з $7,1 трлн у 2019 році.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy