Image default
Економіка Суспільне

GreenPeace розкритував ЄЦБ за політику «пом’якшення» для найбільших забруднювачів екології

Екологи і захисники довкілля виступили з критикою Європейського центрального банку (ЄЦБ) у зв’язку з тим, що минулорічне пом’якшення банком вимог до забезпечення за кредитами виявилося найсприятливішим для головних забруднювачів навколишнього середовища – авіакомпаній і автовиробників, пише FinMarket.
Майже рік тому, на піку кризи, викликаної пандемією COVID-19, ЄЦБ оголосив, що прийматиме від банків в якості забезпечення по кредитах облігації компаній, які сильно втратили рейтинг інвестиційного рівня після старту пандемії коронавірусу.
У GreenPeace вважають, що в результаті тимчасового пом’якшення вимог виграли переважно компанії з найбільшими викидами CO2, в тому числі Lufthansa, International Airlines Group (IAG), Renault, а також нафто-сервісна група Technip.
«Той факт, що ці компанії працюють на викопному паливі, не дивує, – моделі їх бізнесу якраз опинилися під тиском в результаті руху економіки до нульових викидів», – йдеться в заяві GreenPeace, яку наводить газета Financial Times.
«Завданням ЄЦБ повинна бути не сліпа підтримка цих компаній, а пошук шляхів для якомога швидшого коректування кліматичного дисбалансу в інструментах грошово-кредитної політики», – вважають у GreenPeace.
ЄЦБ не став коментувати заяву GreenPeace. Раніше голова ЄЦБ Крістін Лагард пообіцяла звернути особливу увагу на проблему зміни клімату в рамках стратегічного перегляду політики ЄЦБ, який планується завершити у вересні 2021 року.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy