Image default
Економіка Політика Суспільне

Кадрові зміни у «Нафтогазі» не відповідали західним стандартам – Вітренко

Кадрові зміни у НАК «Нафтогаз України» наприкінці квітня не відповідали західним стандартам та принципам корпоративного управління Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Про це заявив голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко в інтерв’ю «Радіо Свобода».
«У них (американської сторони – Mind) було певне розчарування, якісь суттєві питання, напевно, до уряду про те, як це було зроблено. Зараз немає жодних питань щодо їхньої (кадрових змін – Mind) законності. І зараз справді стає зрозуміло, що ці дії мали добрі наміри, хоча й не відповідали принципам (корпоративного управління – Mind) ОЕСР і певним західним стандартам», – сказав Вітренко.
Він додав, що вся ситуація навколо «Нафтогазу» в певний момент перестала відповідати вимогам ОЕСР.
«Це був ланцюжок емоційних реакцій обох сторін на проблему, якої б не було або яку можна було б вирішити, якби реформа корпоративного управління була здійснена у повній відповідності з цими принципами ОЕСР», – пояснив очільник «Нафтогазу».
– Чому, на вашу думку, зміни в «Нафтогазі» викликали таке обурення на Заході? Ми бачили про це цілі пресрелізи західних урядів, що буває не так часто.
На його думку, ситуацію з «Нафтогазом» потрібно розглядати в ширшому контексті. А кадрові зміни в компанії викликали таке обурення на Заході, оскільки  «вони просто вдарили по болючому місці»..
Він додав, що вже триває дискусія про незалежність інших важливих інституцій в Україні та її вплив на ефективність боротьби з корупцією, податкову та юридичну реформу у Національному банку, Національному антикорупційному бюро тощо.
«Тобто цей нерв був, як кажуть, уже оголений», – підсумував Вітренко.
Нагадаємо: 28 квітня Кабмін звільнив Андрія Коболєва з посади голови правління НАК «Нафтогаз України» та призначив на його місце колишнього в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка.
Усі члени наглядової ради «Нафтогазу» подали письмові повідомлення про дострокове припинення своїх повноважень, яке набуде чинності 14 травня 2021 року.
Кабінет Міністрів запропонував членам наглядової ради НАК «Нафтогаз України» залишитися на своїх посадах на період проведення нового конкурсу та обрання нових незалежних членів.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy