Image default
Економіка Політика Суспільне

Куба заявляє, що її вакцина Abdala ефективна проти COVID-19 на 92,28%

Куба заявила, що її трьох дозова вакцина Abdala проти коронавірусу довела ефективність у 92,28% в клінічних випробуваннях на останній стадії.
Як повідомляє Reuters, оголошення було зроблено всього через кілька днів після того, як уряд заявив, що інша вакцина місцевого виробництва, Soberana 2, виявилася ефективною на 62% всього після двох з трьох передбачених доз.
«Наші вчені з Інституту Фінлі і Центру генної інженерії та біотехнології подолали всі перешкоди і дали нам дві дуже ефективні вакцини», – написав у Twitter президент Куби Мігель Діас-Канель.
Очікується, що найближчим часом місцеві регулюючі органи нададуть обом вакцинам дозвіл на екстрене застосування.
Загалом Куба, біотехнологічний сектор якої експортує вакцини протягом десятиліть, має п’ять вакцин-кандидатів проти коронавірусу
Нагадаємо: керована комуністами країна обрала не імпортувати іноземні вакцини, а покладатися лише на свої власні. Деякі експерти сказали, що це ризикована ставка, але вона, схоже, окупилася, дозволивши Кубі зміцнити свою наукову репутацію, отримати таку необхідну тверду валюту за рахунок експорту і посилити кампанію вакцинації в усьому світі.
Вже кілька країн від Аргентини і Ямайки до Мексики, В’єтнаму і Венесуели проявили інтерес до покупки кубинських вакцин. Іран почав виробництво Soberana 2 на початку цього року в рамках пізньої фази клінічних випробувань.
Влада Куби вже почала масове застосування експериментальних вакцин в рамках «інтервенційних досліджень», які, як вони сподіваються, сповільнять поширення вірусу.
На сьогодні повністю вакциновані близько мільйона з 11,2 млн жителів країни.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy