Image default
Економіка Культура Політика Суспільне

Мін’юст США таємно вилучив записи телефонних розмов журналістів щодо втручання РФ в президентські вибори

КИЇВ. 8 травня. Міністерство юстиції США таємно вилучило записи телефонних розмов трьох репортерів Washington Post, які висвітлювали федеральне розслідування зв’язків між Росією і президентською кампанією Дональда Трампа 2016 року. Про це повідомляє АР з посиланням на Washington Post, інформує Деталі
Розкриття інформації призвело до нового зіткнення між федеральним урядом і новинними організаціями і захисниками свободи преси, які розглядають вилучення архівів репортерів як вторгнення в діяльність ЗМІ, захищену конституцією. Подібні дії відбувалися лише зрідка за останнє десятиліття.
У заяві, опублікованій газетою, Кемерон Барр, виконуючий обов’язки виконавчого редактора Washington Post, сказав: “Ми глибоко стурбовані таким використанням державної влади для отримання доступу до повідомлень журналістів. Міністерство юстиції має негайно роз’яснити причини цього вторгнення в діяльність репортерів, що виконують свою роботу, – діяльність, захищену Першою поправкою”.
Передбачається, що такі дії спрямовані на виявлення джерел репортерів в статтях про національну безпеку, опублікованих в перші місяці правління Трампа, оскільки федеральні слідчі ретельно вивчають факти, узгодження його кампанія 2016 року зі Кремлем з метою вплинути на результати виборів.
Вилучення документів було схвалено керівництвом Міністерства юстиції в минулому році. Репортери – Еллен Накашіма, Грег Міллер і Адам Ентус, які з тих пір покинули Washington Post, – були повідомлені в листах від 3 травня про те, що Міністерство юстиції отримало записи з номерами їх будинку, роботи і мобільних телефонів.
За даними видання, записи охоплюють період з 15 квітня по 31 липня 2017 року.
The Washington Post повідомила, що Міністерство юстиції не уточнює мету порядку і не вказує статей, про які йде мова. Але період часу, що охоплюється повісткою до суду, включає публікацію історії, яка передбачає, що перехоплення розвідувальних даних показали, що Джефф Сешнс, в той час генеральний прокурор Трампа, обговорював питання кампанії з тодішнім послом Росії Сергієм Кисляком.
Доповнення
Відзначимо, російські урядові структури звинувачувалися у втручанні в процес президентських виборів 2016 року в США з метою завдати шкоди кампанії Хілларі Клінтон, сприяти перемозі Дональда Трампа. Тоді втручання РФ ледь не обернулося для Трампа імпічментом.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy