Image default
Економіка

На аукціоні продали електронну картину художника Beeple за рекордні $69 млн

На аукціоні Christie’s за $69,35 млн продали цифрову картину сучасного художника Beeple у вигляді невзаємозамінного токена (NFT) – унікального запису в блокчейні, який підтверджує право володіння віртуальним активом. За останні 20 хвилин ціна картини виросла більш ніж у два з половиною рази.
В результаті угоди Beeple став одним із трьох найдорожчих сучасних художників світу, зазначає Christie’s, на який посилається Forbes.
Вартість NFT картини стала рекордною в світі. Минулий максимум становив $6,6 млн, які наприкінці лютого інвестор заплатив за іншу роботу Beeple у вигляді токена – за 10-секундний відеоролик про Трампа. Продавцем тоді був колекціонер мистецтва з Майамі Пабло Родрігес-Фрейл. Він купив токен на відеоролик в жовтні 2020 року майже за $67 000 – за кілька місяців вартість активу злетіла в 100 разів.
Цього разу на аукціоні продали картину під назвою «Кожен день: перші 5000 днів» (Everydays: The First 5000 Days). Її виставили на торги 16 лютого.
Картина складається з 5000 картинок: Beeple малював їх по одній протягом 5000 днів, починаючи з травня 2007 року. У картині Beeple поєднав «абстрактні, фантастичні, гротескні й абсурдні» картини, вказує Cristie’s. Художник відобразив «одержимість суспільства і страх перед технологіями; бажання і відторгнення багатства і недавні політичні потрясіння в Америці», вказано на сайті аукціонного будинку.
Справжнє ім’я Beeple – Майк Вінкельман. На його аккаунт в Instagram підписані 1,9 млн осіб, він співпрацював з такими брендами, як Louis Vuitton і Nike, а також співаком Childish Gambino і співачкою Кеті Перрі.
Невзаємозамінні токени – технологія купівлі й продажу прав на цифрові активи. Інформація про покупку зберігається в блокчейні і містить унікальний цифровий підпис, що підтверджує право володіння цим активом. Наприклад, засновник Twitter Джек Дорсі виставив на аукціон свій перший твіт, який став і першим в історії сервісу.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy