Image default
Економіка Політика

Нафта скорочує зростання, але прямує до тижневого росту цін на очікуваннях відновлення попиту

КИЇВ. 11 червня. Ф’ючерси на нафту марки Brent з постачанням у серпні у п’ятницю зранку під час торгів впали в ціні до 72,23 долара за барель, передає УНН з посиланням на дані торгів. За даними Bloomberg станом на 8:44, вартість ф’ючерсів на нафту марки Brent знизилася на 0,40%.
При цьому ціна липневих ф’ючерсів на нафту марки WTI впала до 70,02 долара за барель, втративши 0,38%.
Деталі
Ціни на нафту знизилися в п’ятницю, але йдуть шляхом тижневого зростання вже третій тиждень поспіль на очікуваннях відновлення попиту на паливо в Європі, Китаї та США, оскільки зростання кількості вакцинованих має призвести до ослаблення коронавірусних обмежень, пише Reuters.
Очікується, що цього тижня нафта марки Brent виросте на 0,5%, а нафта марки WTI – на 0,6%.
Що було раніше
2 квітня Організація країн-експортерів нафти, Росія і їх союзники, група, відома як ОПЕК+, погодилися послабити обмеження видобутку на 350 тис. барелів на добу в травні, ще на 350 тис. барелів на добу в червні і ще на 400 тис. барелів на добу або близько того в липні.
В ОПЕК+ 1 червня погодили, що будуть дотримуватися свого плану зі збільшення поставок на 2 мільйони барелів на день і відповідного до угоди зростання у липні. Наступне засідання відбудеться на початку липня.
Нагадаємо, світовий ринок нафти 9 березня 2020 року пережив “чорний понеділок” – найбільше різке падіння цін з 1991 року з початком війни у Перській затоці. Після цього на ринку нафти сталося ще кілька обвалів цін – на тлі ситуації з коронавірусом і обмежень через пандемію у найбільших економіках світу, залишаючи ринок перевантаженим різким зниженням попиту і надмірним надлишком нафти.
12 квітня 2020 року країни-члени ОПЕК+, у тому числі РФ, домовилися скоротити видобуток нафти в умовах пандемії.
Укладена угода ОПЕК+ про скорочення видобутку передбачала обмеження видобутку до кінця 2020 року на 7,7 млн барелів на добу. У квітневій угоді ОПЕК+ виробникам було запропоновано скорочення видобутку до 5,8 млн барелів на день з початку 2021 року до кінця квітня 2022 року. Утім, умови змінили на зустрічі 3 грудня 2020 року.
Країни ОПЕК+, у тому числі РФ, 3 грудня минулого року домовилися залишити в силі обмеження на видобуток нафти, які діяли з весни 2020 року. Однак, з певними послабленнями. Так, ОПЕК+ підтвердила домовленості щодо повернення на ринок 2 млн барелів, але повернення має бути поступовим, з урахуванням ситуації на ринку. Умови угоди домовилися переглядати щомісяця.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy