Image default
Економіка

НБУ оновив список системно важливих банків

Національний банк (НБУ) здійснив щорічний перегляд переліку системно важливих банків. Їхня кількість зменшилась на 1: цьогоріч до переліку не потрапив «Кредобанк». Про це повідомляється на сайті установи.
За даними регулятора, наразі перелік складається з 10 банків: «А-Банк»; «Альфа-банк»; «ОТП банк»; «Ощадбанк»; «Південний»; ПриватБанк; «ПУМБ»; «Райффайзен Банк Аваль»; «Таскомбанк»; «Укргазбанк»; «Укрексімбанк»; «Укрсиббанк»; «Універсал банк».
У НБУ повідомляють, що для системно важливих банків визначено підвищені вимоги з метою забезпечення вищої стійкості.
Попервах, додатково до нормативного значення достатності основного капіталу для них передбачено буфер системної важливості, який залежить від рівня системної значимості фінустанов. Водночас через пандемію впровадження буферу призупинено.
Так, для «А-Банку», «Альфа Банку», «ОТП Банку», Банку «Південний», «ПУМБу», «Райффайзен Банку Аваль», «ТАС Банку», «УкрСиббанку» та «Універсал Банку» він становить 1%, для «Ощадбанку», «Укргазбанку», «Укрексімбанку» – 1,5%, для ПриватБанку – 2%.
Далі, банки з переліку зобов’язані розробляти плани відновлення діяльності згідно вимог регулятора.
«Такі плани покликані швидко стабілізувати роботу системно важливих установ в умовах кризи», – пояснюють у НБУ.
Наостанок, системні банки мають виконувати посилений норматив максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента – не більше ніж 20% (для банків, що не є системно важливими, його встановлено на рівні 25%).

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy