Image default
Економіка Політика Суспільне

Нетаньяху змістили з посади прем’єра, парламент Ізраїлю підтримав нову коаліцію

Парламент Ізраїлю підтримав створення нової урядової коаліції без участі партії Біньяміна Нетаньяху.
Як повідомляє DW, парламент Ізраїлю більшістю лише в один голос підтримав створення нової урядової коаліції з восьми партій під керівництвом Яїра Лапіда та Нафталі Беннетта. За нову коаліцію віддали свої голоси 60 зі 120 депутатів Кнесету, 59 виступили проти, один депутат утримався.
Таким чином, в Ізраїлі завершується ера Біньяміна Нетаньяху, який упродовж 12 останніх років обіймав посаду голови уряду.
За домовленістю, перші два роки головою уряду країни буде Беннетт з альянсу правих партій «Яміна», після чого його змінить Яїр Лапід з ліберальної партії  «Єш Атід» («Є майбутнє»). До складу нового кабінету мають входити 27 міністрів. Міккі Леві з партії «Єш Атід» обрали головою парламенту.
Промову Беннетта у парламенті переривали вигуки соратників Нетаньяху. Беннетт висловився проти повернення ядерної угоди з Іраном. Він також попередив радикальне ісламістське угруповання ХАМАС, яке фактично править у Секторі Гази, про «залізну стіну»  у разі, якщо  продовжиться обстріл цілей в Ізраїлі. Утім, ХАМАС вже запевнив, що продовжить збройну боротьбу проти Ізраїлю.
Беннетт серед іншого пообіцяв, що за його прем’єрства уряд Ізраїлю здійснюватиме спроби зближення з іншими арабськими державами.
Лідер консервативної партії «Лікуд» Біньямін Нетаньяху, виступаючи у парламенті, наголосив, що «якщо ми маємо піти в опозицію, то ми зробимо це – до часу, поки не повалимо цей небезпечний уряд».

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy