Image default
Економіка Культура Суспільне

Об’єднані ідеєю: які технологічні тренди – найактуальніші в Україні та світі

Напередодні переходу в нове десятиліття професіонали й лідери думок із різних сфер робили прогнози щодо головних тенденцій розвитку тих чи інших галузей світової економіки. Зараз ми живемо в умовах «нової реальності», де багато припущень так і залишилися лише припущеннями. Але все ж активна діджиталізація всіх сфер життя досі в пріоритеті, адже для багатьох гаджети стали практично єдиною можливістю побачити близьких і колег.
2020 рік спонукав багато галузей спрямувати увагу на актуальні для цього часу проблеми й відкласти вихід принципово нових технологій і гаджетів. Більшість індустрій продовжать роботу за тими ж напрямками, що й у 2020 році. У тому числі й технологічні компанії, які були змушені відтермінувати випуск новинок і продовжити поточний модельний ряд на наступний рік. Що обговорюватиме світ електроніки та пристроїв у 2021 році? Своїми роздумами про технологічні тенденції на цей та наступні роки поділився із Mind генеральний директор Lenovo в Україні Тарас Джамалов.
Тенденція безпечного обміну інформацією та зберігання даних розвивається не перший рік. Але 2020 показав, наскільки ми жили в ілюзії, що наші дані захищені. Безліч скандалів, пов’язаних із витоком особистих файлів користувачів і комерційної інформації компаній, стали яскравими прикладами цього.
Чи варто очікувати принципово нових технологій в цьому напрямку? Скоріше за все, ні. Можна припустити, що розвиток стосуватиметься поліпшення безпеки персональних пристроїв і хмарних рішень за допомогою віртуалізації та шифрування – таким чином віддалена робота стане безпечнішою, а комерційна й особиста інформація користувачів буде краще захищена.
Ось дві головні тенденції в цьому напрямку.
Гнучкі екрани – технологія, яка вже певний час застосовується в смартфонах та ноутбуках із екраном, який згинається. Будь-яка нова технологія на перших етапах розвитку досить дорога, і гнучкі екрани – не виняток. Але  вже за  кілька років користувач буде лише трохи доплачувати за компактність пристрою у складеному форм-факторі й великий якісний дисплей у розкладеному вигляді.
З часом, як і більшість технологій, які роблять життя користувача простішим, екрани, що згинаються, займуть свою частку ринку. Коли саме? За 5-6 років частка таких пристроїв досягла 11% на багатьох ринках. З урахуванням того, що технології з кожним роком розвиваються все інтенсивніше, насмілюся припустити, що за  4-5 років частка ноутбуків із гнучкими екранами може досягти таких же значень. Якщо перевести це в кількісний еквівалент, то ми говоримо про мільйони пристроїв у всьому світі.
Минулого року багатьом довелося надовго закритися вдома й обмежити зустрічі з друзями та родичами – саме технології допомогли не втратити емоційний зв’язок – починаючи з відеодзвінків й закінчуючи спільними VR-розвагами. До того ж саме віртуальний світ для багатьох замінив подорожі й можливість відкривати нові місця.
Крім цих важливих і очевидних можливостей, які дають технології в «новій реальності», вони ще й допомагають країнам відкриватися для туристів. Очевидно, що якщо дозволити людям показувати паперовий результат тесту на кордоні, не можна бути впевненим у його оригінальності. Завжди залишається ймовірність, що мандрівник спрямував  вміле користування фоторедактором не в те русло.
Тут на допомогу приходять технології. Дані про медичні тести у віртуальних сховищах, до яких можна потрапити за QR-кодами, дозволяють спростити процедуру перетину кордонів між державами. Вже існують хмарні сервіси, які об’єднують клініки великої кількості країн світу. Це дозволяє співробітникам прикордонних служб швидко верифікувати будь-який медичний документ, наданий туристом.
Щоб боротися з пандемією, багато технологічних компаній, у тому числі й Lenovo, надають великі обчислювальні потужності для медичних лабораторій.
Важлива і помітна тенденція останнього десятиліття – роботизація. Технології все частіше допомагають нам справлятися як із побутовими справами, так і інтегруються  в деякі професійні процеси. Очікується, що до небезпечних професій будуть все більше залучати роботів, щоб убезпечити людей від надзвичайних ситуацій.
2020 рік показав, що роботизація і технологізація у сфері медицини також активно розвиватимуться. Вже зараз у багатьох країнах світу замість звичного прийому в лікарні первинні консультації проходять телефоном або по відеозв’язку.
Завдяки технологіям лікар може вислухати й оглянути пацієнта онлайн та поставити попередній діагноз. Це не лише заощаджує час, а й дає можливість консультуватися у кращих фахівців світу без прив’язки до місцезнаходження. Якщо говорити про складніші технології, ніж online-дзвінок із сімейним лікарем, то такі ідеї тестуються вже багато років. Складно сказати, коли чекати масового впровадження, але точкові експерименти в розвинених країнах світу вже ведуться, і чим далі, тим їх більшає.
Ще один фактор, чому технології будуть все активніше інтегруватимуться саме у сферу медицини, – величезний багаж знань, який примножується з кожним днем.
Велика частина технологій приходить до нас одночасно з іншими країнами світу, але розвиток, як правило, настає із запізненням на три роки. Умовна технологія, яка глобально у своєму сегменті зараз займає 5%, у нас отримає таку ж частку ринку за  2-3 роки.
Головна причина відставання – середній дохід на душу населення. Якщо дані по Україні порівняти з аналогічними цифрами з країн, які випереджають нас в IT-сфері, різниця буде значною. Нові технології завжди принципово дорожчі, а тому спочатку їм легше знайти свого споживача в країнах із високим середнім доходом.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy