Image default
Економіка Політика Суспільне

Одним із варіантів зменшення впливу Коломойського на «Укрнафту» є розділення його активів – Вітренко

Керівництво НАК «Нафтогаз України» обговорювало з представниками уряду США роль українських олігархів Дмитра Фірташа та Ігоря Коломойського на українському енергетичному ринку. Про це повідомив голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко в інтерв’ю «Радіо Свобода».
«Імена Фірташа й Ігоря Коломойського часто згадуються під час наших дискусій з американським урядом. Цього ми разу також згадали про те, що ця ситуація з компаніями Фірташа є неприйнятною. Тому ми над цим працюємо», – розповів Вітренко.
Він додав, що одним із варіантів зменшення впливу Коломойського на «Укрнафту» є розділення його активів та побудова вертикально інтегрованої компанії з рештою активів, які контролюватиме держава. За його словами, у такий спосіб держава конкуруватиме з активами, що залишаться в Коломойського.
«Але інколи в таких галузях промисловості потрібен певний масштаб. Тому альтернативою було б об’єднання цих активів, але тоді потрібно переконатися, що в цій об’єднаній структурі уряд матиме повний контроль, і Коломойський буде просто пасивним акціонером. Або ж ми залучимо якогось міжнародного авторитетного інвестора, і таким чином ми маргіналізуємо Коломойського», – зазначив очільник «Нафтогазу».
Він пояснив, що головна ідея полягає в тому, що уряд не може дозволити Коломойському відігравати таку роль на ринку нафти й нафтових продуктів.
«Уряд зобов’язаний забезпечити, щоб у нас був належний ринок без зловмисного впливу будь-яких олігархів», – підсумував Вітренко.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy