Image default
Економіка Політика

Польща закриє найбільш забруднюючу електростанцію в Європі до кінця 2036 року

Польща планує закрити найбільш забруднюючу електростанцію в Європі до кінця 2036 року. Про це йдеться в проєкті документа, опублікованому місцевою владою, передає Reuters. Відповідне рішення було прийнято після того, як енергетична група PGE відмовилася від планів з розвитку вугільної шахти відкритим способом для її підтримки.
У документі говориться, що PGE відмовилася від плану з розробки вугільної шахти на відкритому кар’єрі в м. Злочев для заправки Белхатувської ТЕС після того, як проєкт був визнаний збитковим.
Белхатувська ТЕС, найбільша теплова електростанція на Європейському континенті, є найбільшою у світі електростанцією, що працює на бурому вугіллі. ТЕС виробляє близько 22% електроенергії в електробалансі Польщі. Енергія з Белхатува є найдешевшою електрикою в країні.
У документі говориться, що виробництво на Белхатувській ТЕС також буде припинено в період з 2030 по 2036 роки.
«Планування строків зупинення енергоблоків Белхатувської електростанції … і відмови від плану експлуатації Злочевського родовища мають фундаментальне значення для планування майбутнього Белхатувського комплексу, його співробітників і жителів цього регіону, – йдеться в заяві виконавчого директора PGE Войцеха Домбровського. – Вони також символічні, тому що успіх цього проєкту багато в чому визначить успіх перетворення польської енергетики».
Польща виробляє більшу частину електроенергії з вугілля, але через зростаючий тиску з боку ЄС і зростання витрат на викиди вуглецю країна заохочує збільшення інвестицій в джерела з низьким рівнем викидів.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy