Image default
Економіка Культура Політика

Попит на держоблігації впав через війська РФ – Гетманцев

Попит на українські облігації внутрішньої держпозики (ОВДП) впав через стягування Росією військ до кордону з Україною, при цьому президент України Володимир Зеленський активізував отримання фінансової допомоги МВФ. Про це повідомив глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на телеграм-каналі.
«Проблеми із залученням боргу явно не стануть для України критичними. Дійсно, через стягування Росією військ до кордону з Україною знизився попит інвесторів на ОВДП Мінфіну. Як наслідок – скоротився обсяг державних запозичень, який за останні тижні склав 1-1,6 млрд гривень (раніше середнє залучення становило близько 10 млрд гривень). Але щойно ситуація на кордоні стабілізується, інвестори знову почнуть купувати ОВДП», – написав Гетманцев.
Іншим деструктивним фактором він назвав заяви українських політиків, які озвучують найгірші очікування і найбільш негативні сценарії поточної ситуації.
«Втім, українська економіка має запас міцності. Зокрема, через перекриття корупційних схем на митниці і в податковій вдалося перевиконати доходи бюджету навіть в умовах коронакризи…Також за завданням президента активізовано роботу над отриманням фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду», – наголосив парламентарій.
За його словами, глава держави поставив завдання прискорити досягнення домовленостей з МВФ щодо тих питань, які Україна ще повинна реалізувати. Продовження співпраці з Фондом дозволить зберегти фінансову стабільність в Україні у довгостроковій перспективі, вважає Гетманцев.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy