Image default
Економіка Політика Суспільне

Президент Фінляндії зателефонував путіну щодо вступу до НАТО, той пригрозив погіршенням відносин

Президент Фінляндії Сауле Нііністьо 14 травня зателефонував президентові росії путіну, щоб особисто повідомити про намір подати заявку на вступ до НАТО найближчими днями.
Цього ж дня на сайті Кремля з’явилося повідомлення про те, що путін під час розмови погрожував йому погіршенням стосунків.
Нііністьо розповів Путіну, що на рішення Фінляндії вплинули, зокрема, заяви росії наприкінці 2021 року про запобігання вступу країн до НАТО і вторгнення в Україну в лютому 2022 року, пояснили в прес-службі президента Фінляндії.
«Президент Нііністьо зазначив, що вже під час першої зустрічі з путіним у 2012 році він сказав йому, що кожна незалежна нація максимально підвищує свою безпеку. Це те, що відбувається зараз. 
Вступаючи до НАТО, Фінляндія зміцнює власну безпеку та бере на себе відповідальність. Також і в майбутньому Фінляндія хоче коректно та професійно вирішувати питання, що виникають через сусідство з росією».
 Нііністьо також висловив занепокоєння людськими стражданнями, спричиненими війною, яку веде росія в Україні.
 Кремль у свою чергу навів переказ відповіді путіна:
 «Путін підкреслив, що відмова від традиційної політики військового нейтралітету була б помилковою, оскільки жодних загроз безпеці Фінляндії не існує. Така зміна зовнішньополітичного курсу країни може негативно позначитися на російсько-фінляндських відносинах, які протягом багатьох років вибудовувалися в дусі добросусідства та партнерської співпраці, мали взаємовигідний характер».
Радник Офісу президента Михайло Подоляк пропонує свою версію “перекладу розмови президентів Фінляндії і росії з дипломатичної мови на просту”: 

Раніше повідомлялося, що Фінляндія подасть заявку на вступ до НАТО найближчими днями. Її можуть прийняти «швидко», протягом року, заявили Reuters п’ять дипломатів та офіційних осіб. 
Аналогічну заяву цього тижня має зробити і уряд Швеції, повідомляє Associated Press.
Як передає шведська газета Expressen, парламент країни обговорить ситуацію у понеділок, 16 травня. 
Після цього, як повідомляють джерела видання, прем’єр-міністр країни Магдалена Андерссон призначить спеціальне засідання уряду, на якому буде ухвалено формальне рішення щодо подання заявки на вступ до альянсу.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy