Image default
Економіка Політика

Рада ухвалила другий ключовий закон для земельної реформи

Верховна Рада (ВР) підтримала у другому читанні та в цілому законопроєкт №2195, яким регулюється проведення електронних земельних аукціонів. Документ підтримали 272 депутати, «Проти» голосували лише ОПЗЖ та Батьківщина. Про це повідомляється на сайті ВР
Як раніше зазначав нардеп Ярослав Железняк, до другого читання до законопроєкту подали 700 правок. Рада почала розгляд документу ще 29 квітня.
Законопроєктом №2195 передбачається продаж через електронні аукціони ділянок державної та комунальної власності або прав на них, а учасником земельних торгів може бути фізична або юридична особа.
Торги проводитимуться у єдиній електронній торговій системі. За результатами укладатиметься договір купівлі-продажу, оренди, суперфіція, емфітевзису земельної ділянки з переможцем земельних торгів, який запропонував найвищу цінову пропозицію.
На відміну від положень чинного законодавства, торги проводитимуться згідно з договором між організатором та оператором електронного майданчика. Розмір, порядок сплати та повернення винагороди оператору будуть визначені Кабміном.
Так, нова система передбачає автоматизацію низки процесів, публікацію усіх документів щодо торгів та земельних ділянок в е-системі у відкритому доступі. Це забезпечить ефективність організації та проведення земельних торгів, стверджують автори законопроєкту.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy