Image default
Економіка Політика

Росія штучно стримує європейський ринок газу – радниця Галущенка

Росія штучно стримує європейський ринок газу і не постачає обсяги, необхідні для заповнення спорожнілих газових сховищ у Європі. Про це в етері телеканалу «Україна 24» розповіла радниця міністра енергетики Олена Зеркаль, передає інформаційне агентство «Укрінформ».
«Росія штучно стримує європейський ринок і не постачає ті обсяги, які потрібні Європі зараз, наприклад, для заповнення газових сховищ, що спорожніли. Була холодна весна, зараз треба все наповнювати, і ціни на газ дуже високі. А які вони будуть взимку – ніхто не знає», – зазначила Зеркаль.
За її словами, якщо вже цієї зими транзит газу через територію України перервуть, то українці це відчують, зокрема, через значне подорожчання газу. Зеркаль додала, що зараз Україна може постачати газ так званим віртуальним шляхом, тобто віртуальний реверс, коли йде обмін газу.
«Якщо не буде транзиту, то нам доведеться фактично фізично постачати газ з Європи, і витрати на постачання газу значно збільшаться. Крім того, наші газосховища вже будуть не такими привабливими», – пояснила радниця міністра.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy