Image default
Економіка Культура Політика

Росія скорочує транзит газу через Україну

Після запуску Турецького потоку-1 та 2 Росія припинила здійснювати транзит власного газу через територію України до Туреччини, Греції, Болгарії та Румунії. Про це заявив генеральний директор компанії «Оператор ГТС України» Сергій Макогон на своїй сторінці у фейсбуці.
«З 1 квітня і постачання газу до Румунії повністю забезпечується зі сторони Болгарії через Турецький Поток -2. Наразі по південному напрямку через Україну транзит виконується тільки для споживачів Молдови», – написав Макогон.
Він зазначив, якщо Турецький потік продовжать з Болгарії до Сербії, «Газпром» також припинить транзит газу через Україну до Угорщини. Тоді Україна втратить ще 10-12 млрд кубометрів транзиту щорічно. Макогон наголосив, що важливо не допустити завершення будівництва Північного потоку-2. Для України транзит газу – не лише значний дохід. Це також важливий елемент енергетичної безпеки країни.
У 2020 році транзит російського газу територією України скоротився на 38% і склав 55,8 млрд кубометрів. Ключовими факторами зниження обсягів транзиту до Європи стали запуск нових газопроводів в обхід України, зменшення попиту на газ в Євросоюзі та значні запаси газу в європейських сховищах.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy