Image default
Економіка Політика Суспільне

Розігріти монету: чому Китай оголосив війну криптовалютам

Китайська влада навесні цього року начали активну кампанію з припинення майнінгу криптовалюти у Внутрішній Монголії. Таку позицію керівництво країни мотивує значним підвищенням витрат електроенергії через  ферми з генерації криптовалюти, що з’явилися в цій області. У свою чергу перевитрати електроенергії не дозволяють країні досягти зниження викидів парникових газів – однієї з головних цілей, що ставить собі за мету Китай. Однак чи є це головною причиною оголошення війни криптовалюті та чого очікувати від цієї ситуації в найближчому майбутньому, розповів Mind співзасновник IT-компанії Prof-it Blockchain Богдан Прилепа.
Влада Китаю вирішила ускладнити життя криптовалютній індустрії. Вони критикують біткоїн і криптотрейдеров, заважають роботі криптобізнеса та забороняють майнінг. Чому це відбувається? Все дуже просто – керівництву Піднебесної треба розчистити дорогу для запуску цифрового юаня.
Початок 2021 року ознаменувався впевненим зростанням біткоїна, який спрямував до нових рекордів. Але ситуація різко змінилася в травні, коли три асоціації при Народному банку Китаю випустили спільне повідомлення, яке забороняє компаніям підтримувати бізнес, пов’язаний із криптовалютою.
Через пару днів віцепрем’єр Держради КНР Лю Хе повідомив, що віддав розпорядження про заборону майнінгу біткоїнів. Це стало першим випадком в історії країни, коли чиновник вищого рівня вирішив оголосити видобуток біткоїна поза законом.
Крім цього, Держрада Китаю серед фінансових ризиків згадала не лише  про майнінг біткоїна, а й про трейдинг. Чиновників обурило те, що біржі допускають торгівлю з плечем до 125х, що закінчується для трейдерів часто не прибутком, а крахом.
  
У Піднебесній розташовуються потужності таких майнінг-пулів, як BTC.COM, F2Pool і Poolin. Жорсткий пресинг із боку китайської влади змусив майнерів переосмислити принципи своєї роботи. А деяких навіть змусив діяти.
Наприкінці травня були зафіксовані переміщення великих обсягів пристроїв для видобутку криптовалюти з Китаю в Північну Америку, зокрема в Канаду.
Поточна ситуація навряд чи відчутно вплине на хешрейт мережі біткойна. Коливання через відключення і транспортування ферм в інші місця з лишком покриє нове підключене обладнання. Тільки за останні пів року на цьому ринку було укладено угод на $1 млрд. До мережі повинні підключитися «асіки» сумарною потужністю понад 40 EH/s.
Але чому Китай розв’язав цю війну? «Правило ведення війни полягає в тому, щоб не покладатися на те, що супротивник не нападе, а покладатися на те, щоб зробити напад на себе неможливим», – йдеться в трактаті Сунь-дзи «Мистецтво війни».
Починаючи з 2019 року магазини в Китаї все частіше  відмовляються приймати готівку. У країні стали неймовірно популярні мобільні платежі, які забезпечували такі технологічні гіганти, як Ant Financial і WeChat Pay. Пізніше до них додалися і криптовалютні платіжні сервіси.
Центробанк Китаю не захотів із цим миритися і почав розроблення власної цифрової валюти (CBDC).
Головна відмінність китайської національної цифрової валюти полягає в тому, що вона повністю контролюватиметься Народним банком Китаю. Цифровий юань має замінити готівку, звичайні електронні платежі на кшталт Alipay, а заодно і криптовалюти.
2020 рокку стартувало тестування цифрового юаня. Першими застосунок і гаманець для CBDC випробували чотири китайські комерційні банки з державною участю. Після цього до тестів підключилися найбільші міста країни, як-от Шеньчжень, Пекін і Шанхай.
Така активна підготовка не могла не привернути уваги уряду США, яке почало не менш активно відстежувати цей процес. Адміністрація Джо Байдена стурбована, що китайська цифрова валюта може підірвати домінування долара на світовому ринку.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy