Image default
Економіка Політика

СБУ заблокувала агентурну мережу ФСБ РФ: серед інформаторів ‒ правоохоронці та чиновники

Служба безпеки України (СБУ) викрила та припинила діяльність агентурної мережі ФСБ РФ, яка діяла на території Херсонської області. Організатором мережі був колишній співробітник регіонального управління СБУ. Про це повідомляється на сайті відомства.
Організатором мережі був колишній співробітник регіонального управління СБУ. Він звільнився зі служби у 2014 році й під час виїзду до Російської Федерації був завербований співробітниками ФСБ РФ. На виконання завдань російської спецслужби резидент створив розгалужену агентурно-інформаторську мережу, до якої залучив широке коло посадовців. Серед них:
СБУ відомий також московський куратор мережі. Це кадровий офіцер ФСБ РФ Віталій Король, який спеціалізується на Україні. У 2015-2016 роках він перебував на окупованій частині Донецької області у складі ротаційної оперативної групи ФСБ під позивним «Мангуст».
Російську спецслужбу цікавила інформація з обмеженим доступом, яка стосувалася діяльності та особового складу регіонального управління СБУ, дані про регіональні правоохоронні структури, військові підрозділи та органи місцевого самоврядування.
За передану інформацію резидент отримував від російської спецслужби щомісячну грошову винагороду.
У ході обшуків у затриманих вилучено комп’ютерну техніку та засоби зв’язку з представниками ФСБ РФ, російську символіку, а також багато грошей в іноземній валюті (долари США, євро та російські рублі).
Наразі резидента ФСБ РФ та його агента, співробітника СБУ, затримано відповідно до ст. 208 КПК України. Їм оголошено про підозру за ч. 2 ст. 28 і ч. 1 ст. 111 (державна зрада) КК України. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy