Image default
Економіка Політика

Сім європейських країн закликали ЄС не відмовлятися від атомної енергетики

Євросоюз повинен поставити ядерну енергію та інші низьковуглецеві енергетичні технології на один рівень. На цьому наполягають в листі до Єврокомісії сім європейських країн, пише Reuters.
Франція, Польща, Угорщина, Чехія, Румунія, Словаччина та Словенія стурбовані тим, що з нові кліматичні правила покладуть край атомним електростанціям.
Наразі Брюссель завершує розробку знакового закону про зелене фінансування, призначеного для направлення коштів на низьковуглецеві проєкти, при цьому ЄК ще не вирішила, чи будуть правила ЄС відносити ядерну енергію до стійких інвестицій.
«Ми дуже стурбовані тим, що право держав-членів блоку вибирати між різними джерелами енергії та право визначати загальну структуру енергопостачання наразі сильно обмежена політикою ЄС, що виключає ядерну енергетику з дедалі більшої кількості політик», – заявили країни у листі.
Звернення підписали президент Франції Еммануель Макрон і прем’єр-міністри Угорщини, Польщі, Чехії, Румунії, Словаччини та Словенії.
Нагадаємо: лідери ЄС в грудні погодилися скоротити свої викиди парникових газів як мінімум на 55% від рівня 1990 року до 2030 року. Ця мета, за оцінкою Єврокомісії, вимагатиме додаткових інвестицій в енергетичний сектор в розмірі 350 млрд євро на рік в цьому десятилітті.
Близько 25% енергії, яка споживається в ЄС, виробляється атомними електростанціями. Технологію використовують 13 країн в блоці, але країни в цілому мають кардинально різний підхід щодо її використання. Її прибічники наголошують на низькому рівень викидів CO2, в той час, як противники висловлюють занепокоєння з приводу небезпечних відходів, а також зростання вартості проєктів.
Франція виробляє близько 70% електроенергії на атомних станціях, Словаччина – 56%, Угорщина – 48%, Чехія – 35%.
За даними Reuters, на даному етапі ЄК навіть не підтвердила факт отримання листа.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy