Image default
Економіка Політика

США можуть призначити спецпосланця для переговорів щодо закриття «Північного потоку 2»

Білий дім обговорює призначення спецпосланця для ведення переговорів про припинення будівництва газопроводу «Північний потік 2» з Росії до Німеччини, повідомила газета Politico, на яку посилається Голос Америки.
За даними джерел серед американських чиновників, Амос Хохштейн, який працював спецпосланцем і координатором з міжнародних енергетичних питань при президенті Бараку Обамі, отримав неформальну пропозицію зайняти цю посаду від радника з національної безпеки Джейка Саллівана наприкінці березня.
Раніше Білий дім давав доручення експертам з європейських справ у Раді національної безпеки і Держдепартаменті зайнятися дипломатичною роботою в зв’язку з будівництвом газопроводу, зазначила газета.
Однак тепер чиновники повідомили Politico, що терниста геополітика навколо «Північного потоку 2» вимагає пильнішої уваги, особливо в ситуації, коли будівництво газопроводу, готового на 96%, наближається до завершення.
Видання нагадує, що в березні міністерство юстиції США схвалило щонайменше два пакети санкцій проти «Північного потоку 2».
Під них потрапили компанія Nord Stream 2 AG, відповідальна за будівництво та подальшу експлуатацію газопроводу, і її керівник Маттіас Варніг.
Але ці пакети поки що не діють, і ще буде видно, чи включить адміністрація Nord Stream 2 AG і Маттіаса Варніга в список суб’єктів, які підлягають санкціям. Цей список адміністрація  повинна направити в Конгрес в травні, зазначила Politico.
Як повідомлялося, соратник Меркель закликав призупинити будівництво «Північного потоку 2».

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy