Image default
Економіка Політика

США підготували два нових пакети санкцій проти Nord Stream 2 та її гендиректора – Politico

Минулого місяця Міністерство юстиції США офіційно затвердило як мінімум два пакети санкцій проти Nord Stream 2 AG, компанії, відповідальної за планування, будівництво та подальшу експлуатацію трубопроводу, і її генерального директора Маттіаса Варніга. Про це виданню Politico повідомив один з американських чиновників, знайомий з цим питанням.
Однак видання зазначає, що поки вони не були введені і неясно, чи запропонує Білий дім Конгресу їх схвалити.
Politico також дізналось про наміри адміністрації президента США створити окрему посаду спецпредставника з питання будівництва «Північного потоку – 2», яку може зайняти Амос Хохштейн. Раніше він був главою відділу міжнародних відносин у сфері енергетики та бюро енергоресурсів американського Держдепу в адміністрації Барака Обами. Хохштейн, який покинув наглядову раду української енергетичної компанії «Нафтогаз» наприкінці минулого року, відмовився від коментарів.
Можливе призначення спецпредставника вказує на нову стратегічну спрямованість адміністрації США, особливо з огляду на те, що  трубопровід, будівництво якого вже майже на 96% завершено, наближається до завершення.
Видання зазначає, що хоча поки неясно, якими будуть повноваження спецпредставника, його роль, принаймні, на початковому етапі буде зосереджена на веденні делікатних переговорів про те, як перешкодити будівництву трубопроводу, при цьому не відштовхнувши ключового союзника США – Німеччину.
Нагадаємо:  держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати нарощуватимуть санкції проти «Північного потоку – 2».
До цього в «Газпромі» заявили, що будівництво «Північного потоку – 2» однозначно буде завершено в цьому році.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy