Image default
Економіка Політика Суспільне

Степанов: якщо у лікарів не буде гідної зарплати, вони будуть їхати за кордон

КИЇВ. 18 травня. Фундамент української медицини – медики – через низькі зарплати їдуть працювати за кордон. Якщо цього не змінити, то негативна тенденція продовжитися, і Україна ризикує залишитися без кваліфікованих кадрів. Про це в ефірі програми “Хард з Влащенко” заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, повідомляє Цитата:
“Є фундамент – це наші медпрацівники, на яких це все може триматися. Які їдуть. Я розмовляв з Сергієм Дубровим (професор і лікар-анестезіолог – ред.), і він чесно говорить: “Зараз “ковід” закінчиться, і мої лікарі не будуть працювати за ті гроші, які вони отримували раніше”. Вони просто будуть їхати. Що ще має прийти в Україну, яка епідемія або лиха, щоб в кінцевому підсумку зрозуміли, що фінансувати медицину потрібно в іншому обсязі”, – заявив Степанов.
Деталі
Міністр пояснює, що кардіолог, який працює в реанімації, не може і не повинен виконувати свої складні обов’язки за зарплату в 7-8 тисяч гривень.
“Медицина – це наш пріоритет, це здоров’я людей, це життя людей. Давайте поставимо собі це в KPI. Навіщо нам гроші, які ходять за пацієнтом? За пацієнтом здоров’я має ходити”, – впевнений Степанов.
Разом з тим українську медицину системно знищували 30 років, підкреслив окремо глава МОЗ.
“Нерозумно обурюватися, що у тебе в будинку без даху тече вода. Все, що потрібно зробити – добудувати. А в нашому випадку – побудувати, адже у нас навіть стін немає”, – резюмував міністр Степанов.
Доповнення
Нагадаємо, що причиною для відставки Степанова стало те, що він занадто завзято “вибивав” кошти на підвищення зарплат медиків і закупівлю вакцин від COVID-19. Саме це стало основною причиною невдоволення Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля кандидатурою голови МОЗ, за що він і зробив подання про відставку Степанова до Верховної Ради. 

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy