Image default
Економіка Політика

Ціни на вуглець в Європі значно виростуть до 2030 року – галузевий огляд

Ціни на вуглець в системі торгівлі викидами Європейського Союзу значно виростуть в наступному десятилітті через більш жорсткі кліматичні цілі. Про це заявили учасники ринку в галузевому огляді, опублікованому в понеділок, передає Reuters.
Система торгівлі квотами на викиди (ETS) ЄС є найбільшим вуглецевим ринком у світі, охоплюючи близько 45% викидів парникових газів в блоці і стягуючи плату за викиди за кожну тонну вуглекислого газу, що викидається.
Дослідження, проведене Міжнародною асоціацією торгівлі викидами (IETA), показало, що ціни на вуглець в ETS складуть в середньому 47,25 євро ($57) за тонну в період з 2021 по 2025 рік і 58,62 євро за тонну в період з 2026 по 2030 рік.
В основному це пов’язано з більш жорсткою метою ЄС щодо скорочення викидів як мінімум на 55% до 2030 року в порівнянні з рівнем 1990 року.
Учасники очікують, що середня світова ціна на вуглець, необхідна до 2030 року для того, щоб світ став на шлях досягнення цілей щодо стримування зростання глобальної температури, складе 63,20 євро за тонну в порівнянні з торішнім очікуванням в 55,97 євро за тонну.
Членами IETA є банки, біржі, енергетичні та промислові компанії.
Нагадаємо: на початку травня ціна еталонних дозволів на викиди вуглецю в Європейському союзі вперше перевищила 50 євро за тонну. 

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy