Image default
Економіка Політика Суспільне

У 2017-2020 роках бюджет недоотримав 2,6 мільярда від оренди держмайна – Рахункова палата

Протягом 2017-2020 років держбюджет через неякісне прогнозування недоотримав 2,6 млрд грн орендної плати за користування держмайном. Про це повідомляється на сайті Рахункової палати.
«Зокрема, аудит встановив, що Кабмін, Фонд держмайна та уповноважені органи управління об’єктами державної власності не забезпечили ухвалення своєчасних та дієвих організаційних рішень, пов’язаних з передачею в оренду цілісних майнових комплексів та іншого майна державних підприємств, їх ефективного використання та підтримку в належному стані, стабільності і збільшення надходжень до державного бюджету орендної плати», – йдеться у повідомленні.
Зокрема, виявили перевиконання і не виконання планових показників надходжень орендної плати до державного бюджету.
Протягом 2017-2020 років до державного бюджету надійшло лише 5,4 млрд грн при плані затвердженому у бюджетах на ці роки 7,9 млрд грн. Так, у 2017 і 2020 роках ці показники не виконано (66% та 33,7% відповідно), а у 2018 і 2019 роках (144,6% та 129,6% відповідно) – перевиконано.
«Аудитори встановили, що планові показники надходжень орендної плати визначалися Мінфіном лише на підставі прогнозів Фонду держмайна або фактичних надходжень за попередній рік. При цьому не враховувався індекс інфляції та не включалися платежі за новими договорами оренди. Крім того, під час карантину Кабінет Міністрів запровадив знижки або звільнення від сплати орендної плати за користування державним майном для певних категорій орендарів», – додали у Рахунковій палаті.
У відомстві додали, що уряд також не забезпечив своєчасне затвердження Порядку передачі майна в оренду та примірних договорів оренди державного майна.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy