Image default
Економіка Політика

У Хорватії євро стане офіційною валютою від початку наступного року

КИЇВ. 14 травня. Парламент Хорватії ухвалив закон, згідно з яким від 1 січня наступного року євро стане офіційною валютою в країні, повідомляє кореспондент Радіо Свобода, передає Деталі
За введеня нової валюти проголосували 117 депутатів, проти були лише троє. Відтак більшість опозиційних представників погодилися з правлячою коаліцією щодо поглиблення процесу євроінтеграції.
Загалом хорватський Сабор, як називається вищий законодавчий орган, має 151 депутата. Хорватія стала членом Європейського союзу 2013 року.
Від вересня поточного року ціни в магазинах повинні визначати і в кунах і в євро, щоб люди звикли до нової валюти. Упродовж усього 2023 року громадяни будуть в змозі обміняти куни на євро.
Хорватія стала незалежною в 1991 році. Замість югославського динара 1992 року національною валютою стала куна. Згідно з нинішнім курсом, 1 євро коштує 7,5 кун.
Нагадаємо
8 травня у Києві президент України Володимир Зеленський провів зустріч з прем’єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем. Сторони обговорили санкції проти рф та членство України в ЄС.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy