Image default
Економіка Політика

Україна готова через арбітраж з «Газпром» розблокувати транзит газу з Центральної Азії – Вітренко

Україна готова подати в суд проти російської компанії «Газпром», щоб розблокувати транзит природного газу з Центральної Азії. Про це повідомив голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко в інтерв’ю виданню Financial Times, передає інформаційне агентство «УНН».
Зазначається, що «Газпром» контролює потік газу своїми трубопроводами в Україну з Середньої Азії та блокує цей напрямок протягом 15 років. За словами Вітренка, якщо ситуація не зміниться, він готовий звернутися в антимонопольні органи Європейського Союзу та залучити російську енергетичну компанію в міжнародний арбітраж.
«Це змінить правила гри, тому що, як ми всі розуміємо, існує величезний потенціал в основному для транспортування газу з Центральної Азії через Україну в Європу… Йдеться про десятки мільярдів кубометрів… Один тільки центральноазіатський газ може заповнити всю газотранспортну систему України», – додав очільник «Нафтогазу».
Він додав, що «Нафтогаз» готує офіційні запити на дозвіл на транзит газу з Центральної Азії по трубопроводах «Газпрому». Цей процес, за словами Вітренко, може тривати місяцями.
«Якщо вони ( «Газпром» – Mind) скажуть «ні», то наступним кроком буде скарга (в Європейську комісію – Mind) і арбітраж», – сказав Вітренко.
Він зазначив, що судовий розгляд може зайняти кілька років.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy