Image default
Економіка Політика Суспільне

Україну обрали до складу Виконавчої ради ООН-Жінки на 2022-2024 роки: що це значить

КИЇВ. 20 квітня. Економічна і Соціальна Рада ООН обрала Україну до складу Виконавчої ради ООНЖінки на 2022-2024 роки, а також переобрала на трирічний термін до складу Виконавчої ради Програми розвитку ООН (ПРООН), Фонду ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА), Управління ООН з обслуговування проєктів (ЮНОПС), передає УНН із посиланням на МЗС. Деталі
Обрання України до складу керівного органу ООНЖінки стало підтвердженням послідовного дотримання нашою державою стратегічного курсу із забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків на національному та міжнародному рівнях. У складі Виконавчої ради українська сторона продовжить зміцнювати жіноче лідерство та просувати участь жінок у політичних процесах, зокрема в контексті реалізації порядку денного «Жінки. Мир. Безпека».
Востаннє Україна була представлена у Виконавчій Раді ООНЖінки у 2011-2013 роках.
Основним завданням українського членства в складі Виконавчої ради ПРООН, ЮНФПА, ЮНОПС стане підвищення ефективності оперативної діяльності системи розвитку ООН, надання державам-членам допомоги для економічного відновлення після пандемії COVID-19.
Україна входить до тридцяти країн, на території яких реалізуються найбільші проєкти за підтримки ООН. Наша держава особливо зацікавлена в тому, щоб оперативна діяльність ООН була ефективною і орієнтованою на результат, усувалися дублювання і не допускалися прогалини у взаємодії агенцій в країнах перебування.
Додамо
Впродовж наступних кількох років агенції ООН в Україні продовжать надавати допомогу українському уряду з метою подолання негативних наслідків в соціально-економічній сфері на тлі поширення коронавірусу. Іншими напрямами посиленої взаємодії стануть розвиток демократичного врядування, стале економічне зростання, зайнятість населення, зелена енергетика та сучасні технології.
Зазначені проєкти реалізуються в межах рамкової програми партнерства Уряду України та ООН на 2018-2022 роки із бюджетом у 667 млн дол.
Довідково
Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООНЖінки) була створена резолюцією Генеральної Асамблеї ООН 64/289 2 липня 2010 року. Метою діяльності ООНЖінки є прискорення досягнення цілей ООН у сфері гендерної рівності і розширення прав і можливостей жінок, зокрема шляхом реалізації політики, глобальних стандартів і норм у цій сфері, надання технічної та фінансової допомоги державам-членам у впровадженні цих норм, зміцненні ефективних партнерських зв’язків з громадянським суспільством тощо.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy