Image default
Економіка Культура Політика Суспільне

Уряд запровадив декларування цін на гречку, курятину, хліб та інші харчові продукти

Мінекономіки зобов’язало ритейлерів і виробників декларувати ціни на соціально значущі продукти: гречану крупу, цукор, борошно пшеничне вищого сорту, макаронні вироби, молоко, хліб житньо-пшеничний, яйця курячі, курятину, мінеральну воду негазовану, вершкове масло. Про це йдеться у повідомленні на Урядовому порталі.
У Мінекономіки підкреслили наявність факторів зростання цін на продукти через ріст цін на сировину у всьому світі. Зокрема йдеться про зростання ціна на пшеницю на 60%, а на соняшник – на 120%.
«Цей факт росту цін у світі, з іншого боку, можна розглядати як позитивний для українських виробників, чия продукція експортується по світовим цінам», – зазначається в повідомленні.
В уряді запевнили, що вдаватимуться до заходів для попередження значних цінових коливань на ринках продовольчих товарів. Серед таких заходів – декларування цін на товари, що мають істотну соціальну значущість.
«Для збереження цінової стабільності на соціально значущі товари Міністерство здійснює моніторинг цін на продукти та веде постійний діалог з ретейлерами та виробниками», – зазначив очільник Мінекономіки Ігор Петрашко.
За даними Держстату, у січні 2021 року подорожчали крупи, зокрема рис, гречка, манка та пшоно, і хліб. Вартість яловичини збільшилась на 5 гривень до 149 гривень за кілограм. Птиця подорожчала до 57,4 гривні, а куряче філе до 93 гривень за кілограм. Сало з 78 гривень подорожчало до 81 гривні за кілограм. Яйця, за даними відомства, подорожчали на 17,6%.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy