Image default
Економіка Культура

В умовах дефіциту чипів країни почали масштабну хвилю інвестицій у галузь

Глобальна проблема нестачі чіпів призвела до того, що країни вийшли на нову хвилю інвестицій в спробі скоротити залежність від інших держав. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому аналітиками Strategy Analytics, передає DailyComm.
За їх словами, дефіцит мікросхем стався через кілька факторів, які вдарили по ринку в один момент:
«Нестача напівпровідників підштовхнула країни, включаючи США, Китай, Європу, Тайвань і Південну Корею, до державних проектів і прямих інвестицій у виробництво чипів, – каже аналітик Strategy Analytics Крістофер Тейлор. – Мікросхеми грають вирішальну роль у споживчій електроніці, комунікаційних, аерокосмічних і оборонних системах, автомобілях, фінансових послугах, а також у виробництві та постачанні практично всього. У інтересах кожної країни – розвивати свою власну напівпровідникову екосистему, щоб захиститися від непередбачених торгових проблем. У Strategy Analytics закликають владу Китаю і США вести добросовісні переговори для вирішення розбіжностей і зведення до мінімуму збоїв у глобальному ланцюжку поставок напівпровідників», – наголошує аналітик.
Заступник директора Strategy Analytics Шраван Кундожаяла зазначив, що важливо не тільки забезпечити виробництво чипів у різних регіонах, а й раціоналізувати інвестиції країн, щоб задовольнити потреби вітчизняної напівпровідникової промисловості.
Експерт рекомендує державам з’ясувати, як краще витрачати бюджетні кошти в напівпровідниковій галузі, щоб домогтися рентабельності й реальних результатів, замість того, щоб ставити нездійсненні завдання.
Раніше ділове видання Nikkei повідомило, що напівпровідникова галузь потрапила в замкнене коло. Щоб вирішити проблему дефіциту чіпів, потрібно збільшити виробничі потужності з випуску мікросхем. Але виробники обладнання для виготовлення напівпровідників самі страждають від нестачі потужностей.
Нагадаємо, за даними аналітиків, автовиробники через дефіцит чипів не дорахуються $110 млрд виручки.
Як повідомлялося, Amazon, Apple, Google та інші ІТ-компанії закликали владу США профінансувати виробництво чипів.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy