Image default
Економіка Політика

Верховний Суд дозволив компанії Ахметова не сплачувати борг перед «Укренерго»

Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу НЕК «Укренерго» та залишив без змін рішення попередніх судів, які відмовили держкомпанії у задоволенні позову до ТОВ «Д.Трейдінг» (кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов) про стягнення 651 млн грн заборгованості за договором про надання послуг з передачі електричної енергії. Про це повідомляє Finbalance.
Згідно з судовими матеріалами, компанія «Д.Трейдінг» зазначала, що при експорті не повинна оплачувати послугу з передачі електроенергії, оскільки це, на її думку, «суперечить умовам договору та вимогам чинного законодавства».
За висновками судів, обов`язок щодо сплати тарифу за передачу, зокрема, експортованої електроенергії запроваджено з прийняттям постанови Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) №360, яка набула чинності 8 лютого 2020 року.
Водночас частиною предмета спору є вимоги про стягнення вартості послуг за липень 2019-січень 2020 року, що передує ухваленню постанови НКРЕКП. Також суди вирішили, що нарахування плати за послуги з передачі експортованих обсягів електроенергії порушує міжнародні зобов`язання України в контексті Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy