Image default
Економіка Політика Суспільне

Вітренко вважає, що IPO «Нафтогазу» як материнської групи має низку недоліків

Проведення первинної публічної пропозиції (IPO) акцій НАК «Нафтогаз України» як материнської компанії всієї групи «Нафтогазу» має низку недоліків і варто розглянути альтернативи. Про це заявив голова правління «Нафтогазу» Юрій Вітренко під час організованого U.S. – Ukraine Business Council вебінару, передає інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна».
«Не впевнений, що IPO конгломерату (а НАК – це конгломерат) – найкраща ідея», – сказав він.
За словами Вітренка, можливо, IPO окремо «Укргазвидобування» буде кращим та зрозумілішим варіантом для інвестора. Водночас продаж усього «Нафтогазу» буде пов’язаний з дисконтом. Він додав, що можливими є варіанти окремих вертикально інтегрованих нафтової та газової компанії, компанії в теплопостачанні. Тема таких «плаваючих» конгломератів дискутується на рівні наглядової ради.
На думку Вітренка, окрім IPO, варто розглядати й опцію залучення стратегічного інвестора та загалом відштовхуватися від активу в питанні способу та часу можливого продажу. При цьому, різні активи компанії можуть мати різну швидкість підготовки до залучення інвестора. Він наголосив, що у будь-якому разі рішення про готовність до IPO всієї компанії належить виключно уряду.
Нагадаємо: колишній очільник «Нафтогазу» Андрій Коболєв заявляв про можливість виходу компанії на IPO до 2023 року. Тоді він говорив про публічний продаж акцій всієї групи – або на фондовій біржі Лондона, або Нью-Йорка.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy